zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Volvo V60 Plug-in Hybrid: žádné kompromisy

10.08.2014
Ekologická auta
Volvo V60 Plug-in Hybrid: žádné kompromisy

Elektrické a hybridní automobily dosud zaznamenaly řadu ústupků co se týká prostoru v interiéru, vybavení nebo třeba délky dojezdu. Volvo V60 Plug-in Hybrid jako první "hybrid" tato omezení překonalo a dokázalo hladce skloubit zdánlivě neslučitelné vlastnosti. Po svém úspěšném světovém entrée v roce 2012 teď zamířilo i na český trh.

Výsledkem kombinace bezemisního elektrického pohonu s vysoce účinným turbodieselovým motorem je spojení tři zcela odlišných aspektů individuální mobility: ekologické ohleduplnosti, absolutního cestovního komfortu a sportovní dynamiky. Jinými slovy, jedinečný pocit za volantem tohoto vozu plyne nejen z vědomí vlastní odpovědnosti k životnímu prostředí, ale také ze zachování maximálního pohodlí a jízdního zážitku. Netřeba přistupovat na žádné kompromisy.

Elektromotor o výkonu 70 kW a 200 Nm zajišťuje tichý bezemisní provoz do rychlosti 125 km/h a výkonné lithium-iontové baterie nabíjené ze zásuvky zaručí až padesátikilometrový elektrický dojezd. Což podle statistiky postačí pro 75 % veškerých jízd průměrného Evropana. Navíc funkce "Save for later" ještě díky částečnému dobití z dieselového motoru vyrobí "záložní" elektrickou energii pro dalších dvacet kilometrů. Potom už přichází ke slovu silný a úsporný turbodieselový pětiválec (2,4 l, 160 kW, 440 Nm) spojený s automatickou převodovkou. Při součinnosti obou agregátů pak dokáže V60 Plug-in Hybrid zrychlit z 0 na 100 km/h za 6,1 sekundy a dosáhnout rychlosti až 230 km/h - to vše při kombinované spotřebě pouhého 1,8 litru nafty na 100 km, emisích CO2 48 g/km a dojezdu až 900 kilometrů.

Na výběr je tak ze tří jízdních režimů: "Pure" využívá výhradně energii z baterií a dieselový motor startuje jen při potřebě prudkého zrychlení. "Hybrid" plynule spojuje oba motory v zájmu maximální efektivity a "Power" podává nejvyšší výkon. A navíc dokáže díky umístění elektromotoru u zadních kol fungovat jako čtyřkolka.

Typické skandinávské filozofii nezůstalo Volvo nic dlužno nejen pod kapotou, Volvo V60 Plug-in Hybrid si zachovává svůj příznačný charakter i unikátní vlastnosti - bezpečnost, inovaci a luxus. Což potvrzují například i nepřísnější testy organizace Euro NCAP ověřující bezpečnost uložení baterií, z nichž tento model vyšel jako nejbezpečnější elektrifikované auto světa.

Zabalit tak pokročilou techniku do uživatelsky jednoduchého pláště ovšem není vůbec jednoduché. Ve V60 Plug-in Hybrid se však rychle zorientuje technicky zdatný konstruktér stejně jako učitelka kreslení. Volvo V60 Plug-in Hybrid zkrátka po všech stránkách ctí klíčové hodnoty značky a je jejich příslibem do budoucnosti.

Zdroj: www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
21
1. 2021
21.1.2021 - Konference
Online
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí