zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Moravskoslezském kraji čerpají na kotlíky i o dovolených vysokým tempem

15.08.2014
Ovzduší
Dotace
Vytápění, zateplení
V Moravskoslezském kraji čerpají na kotlíky i o dovolených vysokým tempem

Přestože se v Moravskoslezském kraji jedná už o šestou výzvu na tzv. kotlíkové dotace a prázdniny a dovolené jsou v plném proudu, podařilo se za týden od otevření této výzvy vyčerpat již polovinu z alokovaných prostředků 60 milionů korun.

Pokud jde o výši dotací, které se do Moravskoslezského kraje na výměnu neekologických kotlů v domácnostech dostanou, je to už 280 milionů korun.

První výzva byla "zkušební" ve výši pouhých 20 milionů. Postupně, jak zájem lidí narůstal, zvyšovala se i vyčleněná částka - pro druhou a třetí výzvu to už byl dvojnásobek této sumy - tj. 40 milionů korun. Od 4. výzvy se pro MSK připravuje pravidelně 60 milionů - 30 milionů korun ze státního fondu a dalších 30 milionů z prostředků kraje.

Pro letošní zimu tak bude téměř 5 tisíc domácností vybaveno již novými ekologickými kotli, které šetří ovzduší i náklady na vytápění.

Dobrou zprávou pro další zájemce je skutečnost, že ministerstvo i státní fond mají ambici v příštích letech mnohonásobně zvýšit objem dotací na tato opatření a to díky budoucím evropským prostředkům v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014 -2020.

Zdroj: https://www.sfzp.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí