zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Do konce roku bude v ČR až 80 stanic na CNG

09.09.2014
Ekologická auta
Do konce roku bude v ČR až 80 stanic na CNG

V České republice je v současnosti 56 veřejných plnicích stanic na CNG, což stále není dostatečný počet pro masivnější rozvoj využívání tohoto paliva. Nicméně dobrou zprávou je, že do konce letošního roku by jich mohlo být již 80.

Prodej aut na CNG roste, letos jich na našich silnicích přibylo 1200. Společně s tím roste i prodej CNG na plnicích stanicích a investoři tak proevují více ochoty investovat do nákladné výstavby plnicích stanic na CNG. Nejnověji přibyly stanice v Kolíně a Hodoníně, další se staví například v Příbrami, Plzni, Olomouci, Velkém Meziříčí, Hradci Králové, Vyškově, Kosmonosech, Břeclavi, Mostě, Pardubicích, Českých Budějovicích, Mladé Boleslavi, Chrudimi a dalších městech. Zvyšuje se také kapacita stanic v Písku a Hradci Králové.

Celkem devět stanic již funguje v Praze, neboť od srpna bude k dispozici nová stanice v Praze Štěrboholech. Tuto stanici buduje společnost TUkas, která patří mezi přední prodejce CNG vozidel (za poslední 2 roky prodala téměř 100 aut s pohonem na CNG). Stanice bude sloužit nejen fleetovým zákazníkům společnosti TUkas, ale i široké veřejnosti. Stanici dodala společnost Bonett Gas Investment, která hodlá do konce roku otevřít v Praze další dvě vlastní CNG stanice a celkově zainvestovat dalších 20 stanic. Rozvoj CNG podporuje i fakt, že je k dispozici verze na CNG také u nejoblíbenějšího domácího fleetového modelu, Škody Octavia. Má označení G-TEC a nabídne dojezd čistě na CNG až 410 km. Poháněna je úsporným přeplňovaným agregátem 1.4 TSI o maximálním výkonu 81 kW.

Zdroj: www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí