zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bezpečná dopravní infrastruktura 2014 nabídne rozmanitost témat i přednášejících

02.10.2014
Doprava
Bezpečná dopravní infrastruktura 2014 nabídne rozmanitost témat i přednášejících

Konferenci pravidelně pořádají AF-CITYPLAN s.r.o. a ÚAMK ČR již od roku 2006...

Ve dnech 11. - 12. 11. 2014 proběhne v prostorách Kongresového sálu Masarykovy koleje v Dejvicích již 9. ročník mezinárodní konference "Bezpečná dopravní infrastruktura", který se koná pod záštitou řady významných politických i profesních osobností, např. náměstka primátora HMP, ředitele Zdravotnické záchranné služby HMP, ředitele služby dopravní policie a dalších, a profesních organizací jako Česká silniční společnost.

Konferenci pravidelně pořádají AF-CITYPLAN s.r.o. a ÚAMK ČR již od roku 2006. Jejím hlavním cílem je důrazně upozorňovat na neuspokojivý bezpečnostní stav silniční infrastruktury, na jeho vliv na vznik a následky dopravních nehod a seznamovat s vhodnými politickými nástroji a stavebně-inženýrskými postupy pro zlepšení tohoto stavu. Každoročně sál zaplní více jak 130 posluchačů, kteří během uplynulých osmi ročníků vyslechli 176 odborných přednášek. Pro letošek je připraveno více než 20 příspěvků, kdy budou mimo jiné prezentovány výsledky hodnocení bezpečnosti Evropských silnic na Slovensku, Maďarsku a 3 balkánských států.

Rozmanitost přednášejících a témat poskytne různé úhly pohledu na problematiku dosažení "Silnice bezpečné, srozumitelné a odpouštějící", nezabíjející uživatele silnic jen proto, že oni nebo jiní učinili při užívání silnic chybu. Konference nese právem označení "mezinárodní", neboť jsou vždy a budou i letos předneseny příspěvky vybraných zahraničních odborníků, umožňující nahlédnout do způsobu řešení v zemích, které jsou v řízení bezpečnosti bohužel značně před ČR. Konference se každoročně těší i značnému mediálnímu zájmu, záznam z pořádané tiskové konference, která je součástí akce od roku 2011, vysílá Česká televize, související články otiskují nejčtenější internetové portály. Informace na konferenci jsou určeny projektantům, správcům i politikům na všech úrovních, kteří společně mají v rukou bezpečnostní stav našich silnic od dálnic po místní komunikace.

Z hlediska profesní odbornosti je význam konference výrazně podpořen zařazením do programu vzdělávacích akcí pořádaných v rámci programu celoživotního vzdělávání ČKAIT a ČKA.

Podrobné informace o konferenci, včetně všech aktualit a možnosti přihlášení, jsou k dispozici na webu http://konference.af-cityplan.cz.

Srdečně zveme každého, komu není neblahý bezpečnostní stav našich silnic lhostejný a chtěl by přispět i k naplnění cílů Národní strategie bezpečnosti silničního provozu - snížit výrazně počet nehod a jejich následků zejména z důvodů ležících na straně silnice - přijďte 11. a 12. 11. do Kongresového sálu Masarykovy koleje!

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí