zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Černou skládku u Litoměřic likvidují bezdomovci

04.09.2014
Odpady
Šlendryján
Urbánní ekologie
Černou skládku u Litoměřic likvidují bezdomovci

Lidé bez domova, kteří žijí na území Litoměřic, likvidují černou skládku u města. Zkušební projekt vznikl na základě spolupráce městského odboru životního prostředí a neziskové organizace Naděje. Její terénní pracovníci s šesti bezdomovci od konce srpna odklízejí odpad navezený na bývalou dělostřeleckou cestu směrem na Trnovany.

úklid "Několikrát jsme se s našimi lidmi zapojili do úklidu města. Osvědčilo se to, a tak vznikl nápad pustit se do větší skládky," řekl dnes ČTK oblastní ředitel Naděje Aleš Slavíček. Cílem akce je odstranění nevzhledné skládky a také ukázat společnosti, že ne všichni bezdomovci dělají nepořádek, ale právě naopak. "Přistupují k tomu výborně, zájem o úklid byl velký, nikoho jsme nemuseli přemlouvat," uvedl Slavíček.

Pro lidi bez domova je podle něho důležité, že získali možnost dělat něco užitečného. Město Litoměřice zajistilo materiální a technické zázemí. Lidé z Naděje odpad ručně nakládají do přistavených kontejnerů. Za odměnu dostávají jídlo a pití. Práce je naplánovaná vždy na dva dny v měsíci, skládka by měla zmizet do konce roku. "Je neuvěřitelné, co všechno jsou lidé schopni vyvézt do přírody v okolí města. Překvapilo to i naše klienty," uvedla sociální pracovnice Renáta Hercíková.

Podle Slavíčka určitě nejde o poslední uklízecí akci, do které se zapojí klienti občanského sdružení Naděje. To poskytuje služby všem lidem v nouzi již od roku 1990. Snahou organizace je mimo jiné přispět ke změně negativního obrazu lidí bez domova, který je ve společnosti zakořeněn.

Vladimír Škaloud

Víte o černé skládce? Pomozte nám ji zmapovat prostřednictvím ZmapujTo.cz a je pravděpodobné že se také dočká úklidu. Když ne hned, tak nejpozději při akci Ukliďme Česko 2015!

www.ZmapujTo.cz

www.UklidmeCesko.cz

www.facebook.com

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí