zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vláda schválila koncepci politiky druhotných surovin

16.09.2014
Recyklace
Vláda schválila koncepci politiky druhotných surovin

Vláda včera schválila koncepci Politiky druhotných surovin. Informovalo o tom tiskové oddělení vlády. Materiál stanovuje pět strategických cílů. Mezi nimi je například podpora inovací zabezpečující získávání druhotných surovin vhodných pro další využití v průmyslu nebo důraz na vzdělávání pro zajištění kvalifikovaných pracovníků právě v oboru druhotných zdrojů.

Za druhotné zdroje koncepce považuje kovy, papír, ale například i vedlejší energetické produkty. Rozpracování koncepce na konkrétní úkoly bude ale podle předkladatele materiálu, kterým je ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) řešit až Akční plán na podporu zvyšování soběstačnosti České republiky v surovinových zdrojích. Ten nyní MPO připravuje.

Materiál ministři projednávali už v říjnu loňského roku. Tehdy schválili jeho hlavní cíle, uložili ale posoudit vliv koncepce na životní prostředí (SEA).

Původní materiál kritizovali také ekologové. "Naše hlavní výhrady byly odstraněny," řekl dříve ČTK odpadový expert Hnutí Duha Ivo Kropáček. Ekologové kritizovali hlavně to, že se materiál původně zabýval směsným komunálním odpadem. "Tím, že to do té politiky nedali, nemáme už moc co připomínkovat," dodal Kropáček.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí