zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zmapujto.cz neslouží jen k mapování černých skládek

17.09.2014
Politika
Urbánní ekologie
Zmapujto.cz neslouží jen k mapování černých skládek

Zmapujto.cz resp. jeho mobilní aplikace je opět použita k monitoringu volebních kampaní politických stran před podzimními volbami...

Šéf Transparency International ČR David Ondráčka k tomu řekl:

* Nevládní protikorupční organizace Transparency International monitorovala už minulé komunální volby. Na co konkrétně se hodláte zaměřit při letošním hlasování?

TI hodlá sledovat transparentnost kampaní kandidátů do radnic v osmi největších městech a 27 senátních obvodech. Kandidáty a kandidátky budeme známkovat podle toho, jak informují o svých sponzorech i výdajích nebo o tom, kdo jim pořádá kampaň. Nově budeme monitorovat i jejich největší volební mítinky ve velkých městech, jak byly skutečně nákladné.

* Mohou vám v tom pomoci přímo voliči? Kam se mají případně obrátit, pokud budou mít pocit, že se v jejich okolí objevují v rámci předvolební kampaně nějaké nepravosti?

Transparency International zřídila webovou stránku www.transparentnivolby.cz, kde je formulář na hlášení volebních podvodů a nesrovnalostí. Je možné i anonymně upozorňovat na pokusy o nakupování volebních hlasů, případné podezřelé dary místních podnikatelů spojených s radnicí, zneužití radničních novin a webů, či dokonce zastrašování voličů a kandidátů. Tyto volební fauly a podvody chceme nasvítit. A přes mobilní aplikaci Zmapujto.cz bude možné fotit billboardy, plakáty a jedním kliknutím je odesílat na náš web.

Na výsledek monitorování volebních billboardů pomocí ZmapujTo.cz se můžete podívat na http://www.transparentnivolby.cz/podzim2014/mapa-billboardu/

mapka

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí