zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové úspěchy české paleontologie - představení unikátní kolekce fosilií z Antarktidy

18.09.2014
Geologie
Nové úspěchy české paleontologie - představení unikátní kolekce fosilií z Antarktidy

V pátek 19. září v 10.00 hod. se v budově České geologické služby na Klárově 131/3, Praha 1 - Malá Strana (zasedací místnost, 2. patro) uskuteční tisková konference týkající se výzkumů v Antarktidě.

Českým geologům se podařilo během několika expedic do oblasti Antarktického poloostrova nalézt v mořských sedimentech velké množství unikátních zbytků zkamenělých živočichů a rostlin. Mezi nejvýznamnější nálezy zkamenělin, které zde budou poprvé představeny, patří např. kosterní pozůstatky velkého vodního ještěra plesiosaura nebo fosilní schránky obřích amonitů a loděnek. Tuto kolekci světového významu představí sami účastníci expedic na Antarktidu: ředitel České geologické služby Mgr. Zdeněk Venera, Ph.D., RNDr. Petr Mixa (vedoucí projektu a geolog ČGS), Mgr. Radek Vodrážka, Ph.D. (paleontolog ČGS), a RNDr. Jakub Sakala, Ph.D. (paleontolog PřF UK).

K dispozici bude tisková zpráva a bohatý obrazový a filmový materiál na DVD.

Kapacita zasedací místnosti je omezená, prosíme proto o ohlášení Vaší účasti předem, nejlépe na tomto e-mailu: petr.madera@geology.cz, popř. na čísle 602 262 536.

Kontaktní osoba: Mgr. Radek Vodrážka, Ph.D., mobil: 602 366 169.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí