zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veřejná fóra Zdravých měst umožňují občanům společně projednat problémy měst a obcí

30.09.2014
Urbánní ekologie
Veřejná fóra Zdravých měst umožňují občanům společně projednat problémy měst a obcí

Veřejné fórum Zdravého města je pravidelným setkáním, během kterého občané diskutují o největších problémech v dané obci a hlasováním určují 10P - desatero problémů. Výsledek je následně ještě ověřen anketou s účastí širšího okruhu občanů. Během fóra se účastníci také dozvědí, jak bylo naloženo s problémy, které vzešly z veřejného setkání v minulém roce. Setkání s veřejností se účastní nejen představitelé samosprávy, ale také zástupci neziskových organizací, škol a dalších odborných institucí.

Přehled termínů a míst, kde se Fórum koná, naleznete na stránce www.ZdravaMesta.cz/forum. Jsou zde k dispozici také informace o 10P - desateru problémů, které vzešlo z veřejného setkání v daném místě, související strategické dokumenty, kontaktní údaje, ale také pozvánky na akce. Nově se zde zobrazuje také účast lidí na veřejných setkáních. Na stránce naleznete také videogalerii s pozvánkami a reportážemi z veřejných setkání.

Celkem je na letošní rok naplánováno 46 Veřejných fór Zdravého města, během podzimních měsíců proběhne ještě 13 těchto setkání. Pravidelnými a velice aktivními účastníky fór jsou mladí lidé. Témata a problémy vytipované u stolu mladých se často dostávají mezi konečné 10P. Často se mezi vytipovanými problémy objevují témata, jako je rozšíření nabídky sportovních aktivit, rekonstrukce školních zařízení, údržba a rozšiřování ploch veřejné zeleně, ale také regulace hazardu ve městech a mnohá další témata.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí