zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Publikace Chuťovky pro starostky a starosty - inspirace, jak podpořit aktivitu mladých

03.10.2014
Urbánní ekologie
Publikace Chuťovky pro starostky a starosty - inspirace, jak podpořit aktivitu mladých

Jak zapojit mladé lidi do života obce ukazuje zajímavě podaná publikace ,,Chuťovky pro starostky a starosty" vydaná společností EDUin. Publikace představuje projekty čtrnácti neziskových organizací a ukazuje, co dokážou mladí lidé udělat pro své okolí - vlastním nápadem počínaje a úspěšnou realizací konče. Své postupy, jak zapojovat mladé do rozvoje místa kde žijí, zde představuje i Národní síť Zdravých měst ČR. Jedná se plánovací fóra a kulaté stoly mladých - obecně k rozvoji své obce či města či na konkrétní témata, jako například zaměstnanost a uplatnění mladých na trhu práce. Oba typy akcí pořádají Zdravá města již několik let a setkávají se se zájmem na obou stranách - jak u mladých, tak u samotného vedení obcí. Právě zastupitelé a starostové jsou totiž zásadními hráči pro další práci s takto získanými náměty. Podrobnější informace k těmto aktivitám naleznete zde.

Chuťovkami se mohou inspirovat všichni starostové a zastupitelé, kteří by něco podobného chtěli ve své obci podpořit, ale třeba nevědí, jak na to. Ne vždy jsou nutnou podmínkou peníze. Chuťovky pro starosty dokládají, že podstatnější je možná chuť něco změnit a odvaha důvěřovat mladým lidem. Publikace současně na uvedených příkladech dokazuje, že mladí lidé nejsou ignoranti, které nic nezajímá.

V tématu spolupráce s mladými vyvíjí asociace Zdravých obcí a regionů řadu dalších aktivit - mezi ty nejzajímavější je plánované brzké spuštění portálu MěstoMladým.cz, kde podobné příklady dobré praxe v této oblasti budou k dispozici v širší a zejména databázové podobě spolu s řadou dalších zajímavých informací a kontaktů.

Elektronickou verzi publikace naleznete ZDE

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí