zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Proč nám chutná i teorie relativity - nové kurzy pro nadané děti začínají

26.09.2014
Ekologické vzdělání a výchova
Proč nám chutná i teorie relativity - nové kurzy pro nadané děti začínají

Nadané děti a zájemci o přírodní vědy ve věku 13 - 19 let mají možnost dozvědět se, jaké biochemické a fyzikální jevy stojí za tím, proč nám jídlo chutná, proniknout do tajů anatomie, vytvořit si svou inteligentní animovanou postavičku nebo zkoumat důsledky teorií relativity kolem nás. Stačí se jen přihlásit do dalšího ročníku on-line kurzů projektu Talnet. Zájemci si mohou vybrat z více než tří desítek kurzů v oborech matematika, fyzika, chemie, biologie, geografie, astronomie, grafiky, meteorologie a dalších.

Takzvané T-kurzy probíhají, stejně jako školní rok, ve dvou pololetních blocích pod vedením instruktora a zakončuje je projekt - seminární práce. V každém výukovém bloku studenti absolvují šest lekcí. Vyvrcholením jsou pak obhajoby seminárních prací před všemi spolužáky v kurzu. Na konci čeká na studenty osvědčení o absolvování.

,,Kurzy jsou z převážné části uskutečňovány online a k jejich účasti stačí počítač s přístupem na Internet. Studenti se ale často chtějí vidět i tváří v tvář, proto má program Talnet svá pravidelná soustředění," upřesňuje vedoucí projektu RNDr. Stanislav Zelenda a dodává, že v průběhu roku se mohou účastníci společně s instruktory setkávat také na exkurzích na odborných pracovištích, které se v rámci studia konají.

,,Na akce od Talnetu vždy ráda vzpomínám, potkala jsem tu zajímavé lidi a dozvěděla jsem se spoustu nových věcí," říká absolventka loňského kurzu Lenka M. ,,Ráda se letos zase přihlásím."

Studium obvykle zabere 2-3 hodiny týdně. Kladem online kurzů je libovolné rozložení studijního času, účastník si studium rozvrhne podle svých časových možností - může studovat kdykoli a odkudkoli, kde se nachází připojení na internet.Jak to vypadá v kurzu semůžete podívatzde.

Mezi letošní novinky T-kurzů, jejichž zápisy právě probíhají, patří kurz Poznej sám sebe, kde zájemci mohouobjevit své silné stránky, které by jim pomohly k lepšímu využití jejich potenciálu, efektivním myšlenkovým pochodům a kvalitnějším učebním technikám.

Přihlásit ke kurzům akademického roku 2014/2015se zájemci mohou do konce září 2014zde. Nedílnou součástí přihlášky je i doporučení studenta, které dokládá jeho zájem a předpoklady. Doporučení mohou dát studentovi pedagogové i rodiče. Do každého kurzu pak vyberou pracovníci Talnetu 20 studentů. První studijní blok startuje 1. října 2012.

Podrobný seznam kurzů, jejich anotace a seznam lektorů je k dispozici na webových stránkách projektu Talnet na adrese www.talnet.cz.

Talnet je vzdělávací projekt pro nadanou mládež, (zpravidla ve věku 13 - 19 let) se zájmem o přírodní a technické vědy i pro jejich učitele z celé České republiky. Cílem projektu je identifikace nadaných žáků (včetně těch skrytě nadaných) a rozšíření nabídky vzdělávání v přírodních a technických vědách bez ohledu na čas a prostor. Talnet spolupracuje s oborovými specialisty, učiteli, rodiči a psychology. Projekt je realizován od roku 2003a spolupracuje s různými fakultami Univerzity Karlovy i s dalšími vysokými školami. V současnosti jej realizuje Talentcentrum Národního institutu pro další vzdělávání.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí