zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Filmový festival o ekologii doprovodí v Ostravě Ekopouť

29.09.2014
Ekologická dovolená, cestování
Filmový festival o ekologii doprovodí v Ostravě Ekopouť

Nejvýznamnější doprovodnou akcí blížícího se mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví Ekofilm 2014 v Ostravě bude Ekopouť. Chce nabídnout poučení i zábavu pro celou rodinu. V sobotu 4. října tak bude připraven celodenní program na Hlavní třídě v ostravské městské části Poruba, řekla ČTK za organizátory festivalu Pavla Mročková.

Festival se uskuteční od 2. do 5. října především v Ostravě, ale také v Karviné a Českém Těšíně na Karvinsku. Do letošního jubilejního 40. ročníku se přihlásilo 222 filmů, návštěvníci budou moci zhlédnout stovku z nich.
O promítání nebudou ochuzeni ani na Ekopouti, kde bude připraven projekční stan. Pořadatelé vybrali kolekci dokumentů, která by měla oslovit všechny věkové skupiny.

"Návštěvníky určitě zaujmou také stánky s ekologickou tematikou. Máme připraveny workshopy tvoření z přírodních i recyklovaných materiálů i různé výtvarné dílny. Malí i velcí vědci si budou moci vyzkoušet chemické pokusy," řekla organizátorka Ekopouti Michaela Hučíková.

Zájemci mohou navštívit třeba Oxybox, tedy průsvitnou kupoli, v níž si mohou srovnat čistý vzduch s tím, který dýchají venku. "Děti čeká také zábavné představení bláznivých kol či vystoupení klaunského divadélka Mimo. Šikovné děti si vyrobí zvířátka z kaštanů. Ti větší se projedou na dvoukole. Pro milovníky přírodní medicíny je připraveno bylinkování - tedy poznávání a určování bylinek čerstvých i sušených našimi smysly," podotkla Hučíková.

Pro děti budou také připraveny úkoly na několika stanovištích, budou mít možnost si pod mikroskopem prohlédnout vodním hmyz nebo se podívat na ukázky rybaření. Ekopouť, která potrvá od 09:30 do 17:30, doprovodí také hudební program.

Hlavním tématem festivalu Ekofilm 2014 je letos voda. Více informací najdou zájemci také na internetových stránkách www.ekofilm.cz.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí