zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

30.09.2014
Obecné
Krátce - různé

Již tuto středu dopluje do přístavu ve městě Kędzierzyn-Koźle nákladní loď ze Štětína, aby ukázala možnosti říční přepravy na Oderské vodní cesty a propagovala rozvoj a prodloužení Oderské vodní cesty, také směrem do ČR (Ostrava).

Německá účast na MSV v Brně je již tradičně vysoká. Na stánku ministerstva BMBF v pavilonu B představují německé instituce své expertizy a služby v oblastech strojírenství, výrobní technika, tribologie, hydraulika a pneumatika, materiály a nanotechnologie, plazmová technologie, mikrosystémová technika, mikro- a optoelektronika či technika pro oblast životního prostředí a energie.

Předseda Evropské komise José Manuel Barroso zítra v New Yorku podepíše společné prohlášení, které by mělo posílit energetickou spolupráci mezi EU a pěti africkými zeměmi - Kapverdami, Pobřežím slonoviny, Libérií, Togem a Rwandou. Dohody s jednotlivými zeměmi budou zaměřeny na větší přístup ke zdrojům udržitelné energie, a to zejména ve venkovských oblastech, kde jsou tyto potřeby největší. Celkově EU vyčlení na období 2014 - 2020 více než 3,3 miliardy eur na projekty spočívající v podpoře udržitelné energie, z nichž 2 miliardy by měly směřovat do Afriky.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí