zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Svoboda zvířat slaví 20 let úspěšné ochrany zvířat a pořádá v Praze narozeninový večírek

04.10.2014
Příroda
Svoboda zvířat slaví 20 let úspěšné ochrany zvířat a pořádá v Praze narozeninový večírek

Nejstarší česká organizace na ochranu práv zvířat slaví letos své dvacáté narozeniny. Na oslavu tohoto významného jubilea spustila v dubnu speciální a originální kampaň Zvířata slaví zvýrazňující úspěchy její dvacetileté práce a vyzývající veřejnost k podpoře ochrany zvířat. Vrcholem této kampaně bude narozeninový večírek, který se uskuteční 4. října v pražském Rock Café.

Na 4. říjen připadá Mezinárodní den zvířat. "Zvolili jsme tento den symbolicky - Svoboda zvířat se celých dvacet let své existence snaží ochránit před krutostí ty, kteří za sebe mluvit nemohou -- tedy právě zvířata", říká místopředsedkyně organizace Barbora Bartušková Večlová. Celá akce začne již v odpoledních hodinách a pro návštěvníky je připraven bohatý program. "Stejně jako celou kampaň Zvířata slaví, chceme i tento večírek pojmout v pozitivním duchu a přilákat tak k ochraně zvířat co nejvíce lidí, zdůraznit naše úspěchy a společně s našimi příznivci je náležitě oslavit," dodává Bartušková.

Narozeninový večírek Svobody zvířat začne v 17.00 v klubu Rock Café (Národní 20, Praha 1), kdy bude pro hosty připraven veganský raut. Následovat bude vystoupení ve stylu moderního tance se zvířecí tématikou s názvem Nemoc dneška, které si speciálně pro tuto událost připravila dobrovolnice Svobody zvířat Alžběta Franková. Choreografii vystoupení vytvořila Tereza Koželuhová. Další z! ajímavostí bude představení novodobého cirkusu bez zvířat, kde uvidíme vrcholové artisty a žongléra - Nadiu Horskou, Elišku Svobodovou a Petra Biela. Na každém správném večírku nesmí chybět hudba. V Rock Café pro Svobodu zvířat zahrají kapely The Chancers, Just For Being, Esazlesa a Gattaca.

"Všichni účinkující vystupují bez nároku na honorář, což je pro nás velkou ctí. Je krásné vidět, kolik lidí je ochotných podpořit myšlenku ochrany zvířat. Je to pro nás velká motivace a věříme, že i dalších 20 let bude stejně úspěšných jako ty, které máme za sebou," říká Lucie Moravcová, předsedkyně Svobody zvířat.

Kampaň Zvířata slaví byla spuštěna v dubnu tohoto roku. Zároveň Svoboda zvířat spustila nový web www.zvirataslavi.cz, na němž se návštěvníci vtipnou formou dozvědí o pokrocích posledních let. "Cílem kampaně je ukázat, jak velkých úspěchů se v ochraně zvířat dá dosáhnout a motivovat tak další osoby k tomu, aby se nebály a do ochrany zvířat se zapojily," doplňuje Moravcov! á.

Kampaň Zvířata slaví také podpořilo mnoho známých osobn! ostí, například Marta Kubišová, Barbora Hrzánová, Petra Černocká nebo Pavel Vítek.

Také díky Svobodě zvířat se podařilo dosáhnout následujících úspěchů na poli ochrany zvířat:

* zákaz testování kosmetiky a jejích složek na zvířatech v ČR
* zákaz obchodování s výrobky z tuleňů v EU
* zákaz dovozu a prodeje psích a kočičích kožešin v EU
* celoevropský zákaz dovozu a prodeje kosmetiky testované na zvířatech
* zákaz drezury u nově narozených primátů, ploutvonožců, kytovců (vyjma delfínovitých), nosorožců, hrochů nebo žiraf v ČR
* uzavření několika kožešinových farem v ČR
* zpřísnění evropské směrnice pro používání primátů za účelem pokusů

Některé další úspěchy organizace:

* odučili jsme více než 1 300 programů pro základní i střední školy
* naše Sekce na ochranu koček zachránila a nalezla nový domov přes 700 opuštěným kočkám
* prosazení alternativních metod k pokusům na zvířatech na několika VŠ
* uspořádali jsme 3 mezinárodní od! borné konference týkající se pokusných
a tzv. kožešinových zvířat
* informační kampaně v mnoha médiích a městech ČR

Více informací:
www.zvirataslavi.cz
www.svobodazvirat.cz
www.facebook.com/events/769500363093821/

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí