zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kolín bude mít od jara sedm podzemních kontejnerů

06.10.2014
Odpady
Urbánní ekologie
Kolín bude mít od jara sedm podzemních kontejnerů

Kolín bude mít od jara příštího roku sedm podzemních prostor s kontejnery na odpad. Na každém stanovišti budou čtyři kontejnery na směsný odpad, plasty, sklo a papír, do kterých bude možné odpad vhazovat přímo z ulice. Celkové náklady na podzemní kontejnery budou asi pět milionů korun. Na tiskové konferenci to dnes řekl starosta Vít Rakušan (Změna pro Kolín). Většinu nákladů zaplatí dotace ze Státního fondu životního prostředí.

Podzemní kontejnery budou v Kolíně instalovány v ulicích Benešova, Bezručova, Žižkova, Antonína Kaliny, náměstí Republiky nebo na parkovišti Obecní dvůr. Konečná cena za kontejnery bude známa až po výběrovém řízení. "Někteří radní a obyvatelé si dlouhodobě stěžovali, že veřejné prostranství hyzdí kontejner a že se nedá projít po chodníku, což měli docela pravdu, a i to poměrně zapáchalo," řekl Rakušan.

Podzemní kontejnery na odpad ve středních Čechách fungují například v Kutné Hoře, Příbrami a Mladé Boleslavi. Kontejnery jsou velkoobjemové šachty pod dlažbou ulice. Navenek vystupují jen sloupky, připomínající odpadkové koše. Jsou nenáročné na prostor, odolné proti požárům a brání i zpětnému vybírání odpadu.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí