zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lesy ČR otevřely u Buchlova muzeum lesnictví a vzdělávací centrum

02.11.2014
Les
Lesy ČR otevřely u Buchlova muzeum lesnictví a vzdělávací centrum

Nové vzdělávací centrum a muzeum lesnictví a myslivosti Chřibů dnes otevřel v Buchlovicích na Uherskohradišťsku státní podnik Lesy ČR. Centrum s muzeem sídlí v bývalé hájence pod hradem Buchlovem. Oprava objektu přišla Lesy ČR na více než pět milionů korun, sdělil ČTK mluvčí podniku Zbyněk Boublík.

"Hlavní historické exponáty se nacházejí v takzvané fořtově kanceláři, která je vybavena obdobně jako ve 30. letech minulého století. Návštěvníci v objektu uvidí exponáty lesní zvěře, lovecké vábničky nebo funkční repliky loveckých zbraní," uvedl Boublík. Podnik chce podle něj muzeum postupně doplňovat.

V bývalé hájence se budou pořádat vzdělávací aktivity pro děti ze všech stupňů škol. V okolí také vzniká arboretum lesních a ovocných dřevin Chřibů.

Lesy ČR otevřely v roce 2011 lesnickou naučnou stezku Okolo Buchlova. "Necelé tři kilometry dlouhá vycházková trasa nabízí poučení pro návštěvníky lesů i nenáročnou pěší turistiku kolem dvou významných historických objektů, hradu Buchlova a kaple svaté Barbory na vrchu Modla," podotkl mluvčí. Loni naučnou stezku doplnilo 16 dřevěných soch vybraných druhů lesní zvěře v životní velikosti.

Chřiby jsou vyhledávaným turistickým cílem. Leží mezi městy Kyjov v Jihomoravském a Otrokovice ve Zlínském kraji. Pohoří je orientované od jihozápadu na severovýchod, je dlouhé zhruba 35 kilometrů a jeho největší šířka činí deset kilometrů. Rozloha Chřibů je 335 kilometrů čtverečních. Nejvyšší vrchol Brdo, na němž stojí kamenná rozhledna, je vysoký 587 metrů nad mořem.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
19
1. 2021
19.1.2021 - Seminář, školení
Liberec, hotel Centrum Babylon
INISOFT s.r.o.
20
1. 2021
20.1.2021 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Olomouc, Clarion Congress
21
1. 2021
21.1.2021 - Seminář, školení
Hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí