zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hyundai a Kia chtějí snížit spotřebu svých vozů zhruba o čtvrtinu

14.11.2014
Ekologická auta
Hyundai a Kia chtějí snížit spotřebu svých vozů zhruba o čtvrtinu

Jihokorejské automobilky Hyundai Motor a Kia Motors hodlají do roku 2020 snížit průměrnou spotřebu pohonných hmot u svých vozů zhruba o čtvrtinu. Oznámily to dnes firmy. Úsporu paliva mají podle agentury DPA pomoci zajistit například nové motorové technologie a změny v konstrukci snižující hmotnost vozů.

Hyundai a Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě a působí i v České republice a na Slovensku. Plánované snížení spotřeby pohonných hmot má firmám zajistit splnění emisních norem v Jižní Koreji, Spojených státech a Evropě, píše agentura Reuters.

Firmy plán zveřejnily jen několik dnů poté, co jim americké úřady vyměřily rekordní pokutu 100 milionů dolarů (2,2 miliardy Kč) za nesprávné údaje o spotřebě vozů. Automobilky již v listopadu 2012 připustily, že u více než milionu automobilů ve Spojených státech a Kanadě chybně uvedly příliš nízkou spotřebu.

Společnost Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních vozů u slovenské Žiliny.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí