zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Karlovy Vary budou hledat novou firmu na svoz a likvidaci odpadu

13.11.2014
Odpady
Urbánní ekologie
Karlovy Vary budou hledat novou firmu na svoz a likvidaci odpadu

Město Karlovy Vary začalo chystat výběrové řízení na firmu, která bude pro město zajišťovat svoz a likvidaci komunálního odpadu. Dosud pro město tyto služby zajišťují dvě firmy, nové vedení města chce ale vybrat jen jedinou, řekl dnes novinářům náměstek primátora Karlových Varů Čestmír Bruštík (ANO).

"Začneme výběrovým řízením. Oslovíme několik firem, aby jsme měli podklady k tomu, abychom udělali pro Karlovy Vary levnější svoz odpadu a splnili tak nějaké body volebního programu. Chceme například zamezit tomu, aby po ulicích jezdili zbytečně auta dvou svozových firem," řekl Bruštík.

Podle primátora města Petra Kulhánka (KOA) byl dosavadní systém dvou dodavatelů výhodný z pohledu toho, že udržoval konkurenční prostředí. Zároveň ale skutečně docházelo k tomu, že ulicemi jezdilo zbytečně mnoho popelářských aut dvou firem.

Snížení ceny za odpad měla ve svých volebních slibech hnutí ANO i Karlovaráci, kteří jsou nyní v koalici na karlovarském magistrátu. Karlovaráci dokonce slibovali svoz odpadu zdarma. Podle náměstkyně Hany Zemanové (Karlovaráci) se ale teprve budou hledat v rozpočtu města úspory, které by umožnily snížení ceny za odpad.

Za služby související ze svozem a likvidací komunálního odpadu zaplatí město ročně zhruba 35 milionů korun. Cílem nová koalice je vytvořit takové podmínky, aby do budoucna nedocházelo k nárůstu nákladů, ale spíš k jejich snížení.

Podle Kulhánka ale zatím není jasné, na jak dlouhou dobu bude město nového dodavatele těchto služeb hledat. Podle něj v úvahu připadá buď smlouva na dobu neurčitou, která by se dala v případě potřeby vypovědět nebo například smlouva na maximálně pět let.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí