zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Odevzdaný starý mobil zajistí vstup do pražské zoo za korunu

15.11.2014
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Zpětný odběr
Odevzdaný starý mobil zajistí vstup do pražské zoo za korunu

Návštěvníci, kteří u vstupu odevzdají svůj vysloužilý mobilní telefon, mohou následující dva pondělky navštívit pražskou zoologickou zahradu za pouhou jednu korunu. Akce je naplánována na státní svátek 17. listopadu a také další pondělí 24. listopadu, uvedla v dnešní tiskové zprávě mluvčí zoo Jana Ondrejechová.

Za každý odevzdaný telefon, který bude recyklován, bude poukázáno deset korun na speciální sbírkové konto Pomáháme jim přežít. Obdobná akce probíhá v pražské zoologické zahradě od roku 2010, vybraly se desetitisíce nepotřebných mobilů.

Získané peníze jsou využívány na podporu strážců biosférické rezervace Dja v Kamerunu a na projekty směřující k ochraně goril nížinných. "V oblasti Dja již téměř dva roky provozujeme Toulavý autobus, který umožňuje dětem navštívit záchranné stanice pro primáty a absolvovat vzdělávací program," uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek, který stál u zrodu tohoto projektu. Na jízdy autobusu navazují děti prací v tamním ekoklubu. "Nejnověji začali s naší pomocí chovat řekomyši, jejichž maso může nahradit maso divokých zvířat, a také sázet stromy," doplnil Bobek.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí