zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zveme vás na výstavu děl věnovaných do benefiční aukce na záchranu studánek

15.11.2014
Obecné
Voda
Zveme vás na výstavu děl věnovaných do benefiční aukce na záchranu studánek

V galerii Desítka na Radnické ulici v Brně můžete do 20. listopadu navštívit výstavu uměleckých děl věnovaných do 12. benefiční aukce uměleckých děl a zážitků ve prospěch ochrany přírody. Vystaveno je 88 děl od 81 autorů, kteří díla věnovali ve prospěch záchrany studánek. Mezi díly jsou grafiky, obrazy, autorské šperky, plastiky a fotografie.

Zastoupeni jsou například Olbram Zoubek, Vlastimil Zábranský, Blanka Šperková, Zdena Höhmová, Rostislav Pospíšil a řada dalších. Díla jsou vystavena v po - pá: od 15 - 18 hod., so: 13 - 17 hod a v neděli od 11 - 15 hod. Aukce proběhne 22. listopadu od 18:30. V Ernově sále na Staré radnici. Aukci bude moderovat Jan Hanák, dražbu bude řídit paní Hana Rybářová z aukční síně 1: Art Consulting.

V elektronické podobě je možné katalog uměleckých děl, šperků a zážitků shlédnout zde

nadace.veronica.cz

Studánky jsou nedílnou součástí historie a paměti krajiny a tvoří v ní významný prvek. Již odpradávna naši předkové využívali studánky jako zdroj vody. Věděli, že v krajině bez vody není život. Proto prameny čistili, upravovali jako studánky, mnohé z nich považovali za posvátné. Moderní technologie většinou oddělila člověka od nutnosti studánky využívat, ale dodnes mnoho z nich poslouží nejen člověku, ale i živé přírodě a kráse krajiny.

Tradice benefiční aukce Nadace Veronica vznikla v roce 2003 jako spontánní snaha získat peníze na záchranu a výkup stoletého jedlobukového pralesa na Valašsku. Díky aukci se tak podařilo tento vzácný les před vykácením zachránit. V dalších letech se podařilo například vykoupením pozemků scelit rezervace Javorůvky Dobšená, vykoupit cca 15 ha květnatých mokřadních luk na Vysočině a v Černovickém hájku v Brně pro jejich lepší ochranu. Výtěžek loňské aukce byl věnován na výkup pozemků a další šetrné zpřístupňování tohoto přírodovědně cenného území veřejnosti.

Bližší informace:

Mgr. Petra Jadrná, koordinátorka aukce tel.: 731 979 005

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí