zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidé mohou navrhovat osobnosti na Cenu ředitele Správy KRNAP

22.11.2014
Chráněná území
Lidé mohou navrhovat osobnosti na Cenu ředitele Správy KRNAP

Lidé mohou navrhovat osobnosti, které by měly za svou práci pro Krkonoše získat Cenu ředitele Správy Krkonošského národního parku (KRNAP). Nominace je možné posílat do 15. února 2015, ceny budou udělené 10. dubna. ČTK o tom informoval mluvčí Správy Krkonošského národního parku Radek Drahný.

Správa KRNAP ceny ředitele udělí příští rok popáté. "Oceněním chceme vyzdvihnout konkrétní osobnosti, které svojí prací, výkony či občanskými aktivitami představují či představovaly významný přínos pro Krkonošský národní park či Krkonoše jako region," uvedl Drahný.

Nominace mohou lidé posílat poštou na adresu Správy KRNAP či e-mailem na adresu drahny@krnap.cz. Nominace by měly obsahovat jméno navrhovaného, stručné zdůvodnění nominace, kontakt na navrhovatele a nejlépe také kontakt na nominovaného.

Cena ředitele Správy KRNAP je od roku 2010 udělována zpravidla čtyřem osobnostem. Čestná cena je symbolizována diplomem a soškou s vyobrazením nejstarší známé podoby ducha hor Krakonoše podle mapy Martina Helwiga. V minulosti ocenění získali například spisovatelka Marie Kubátová, fotograf Jiří Havel či lavinový expert Valerián Spusta. Ocenění in memoriam získal například někdejší šéf správy parku Oldřich Lábek.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí