zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Německo prý chce rozšířit síť nabíjecích stanic pro elektromobily

08.01.2015
Ekologická auta
Německo prý chce rozšířit síť nabíjecích stanic pro elektromobily

Německo plánuje rozšířit síť nabíjecích stanic pro elektromobily, aby tak pomohlo podpořit nevýraznou poptávku po těchto typech vozů. Uvádí se to v dokumentu spolkového ministerstva dopravy, který měla k dispozici agentura Reuters.

Vláda kancléřky Angely Merkelové chce do konce desetiletí dostat na německé silnice milion vozidel poháněných elektrickými bateriemi. Kvůli vysokým pořizovacím nákladům při omezeném dojezdu a nedostatečné infrastruktuře ale prodej elektrických vozů v největší evropské ekonomice vázne, ukazují vládní data.

V Německu se v současnosti nachází jenom stovka rychlonabíjecích míst pro elektrické vozy, kde je možné nabít baterie do jedné hodiny. Dalších zhruba 4800 nabíjecích stanic je na střídavý proud, ukazují data ministerstva dopravy.

Podle dokumentu citovaného agenturou Reuters hodlá společnost Tank & Rast, která provozuje motoresty a odpočívadla na německých dálnicích, zřídit do roku 2017 na zhruba 400 svých míst rychlonabíjecí stanice a parkovací místa. Vláda v Berlíně prý pomůže s financováním souvisejících stavebních projektů a instalací kabelů.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí