zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Ostravě se chystá největší výstava věnovaná vytápění Infotherma

16.01.2015
Vytápění, zateplení
V Ostravě se chystá největší výstava věnovaná vytápění Infotherma

Největší specializovaná výstava věnovaná vytápění a úsporám energie Infotherma se připravuje na 19. až 22. ledna v Ostravě. Zúčastní se jí 356 firem a organizací z Česka i zahraničí. Cílem 22. ročníku výstavy je představit špičkové novinky a služby z oboru a také trendy ve smysluplném využívání obnovitelných zdrojů. ČTK to za pořadatele řekli jednatelé Alena Bujáková a Libor Kostelný.

Uvedli, že od prvního ročníku výstavy v roce 1994 mají na Infothermě největší zastoupení různé otopné systémy. "V posledních letech čím dál více přibývají v tomto oboru moderní kotle na tuhá paliva, jejichž provoz je i za cenu určitého snížení komfortu obsluhy pro řadu uživatelů cenově dostupnější," řekl Kostelný.

Přes 30 firem bude předvádět krby, krbové vložky a kachlová kamna. "Každoročně na výstavách přibývají vystavovatelé s podlahovým, stěnovým a stropním vytápěním. Na Infothermě 2015 to bude 33 firem," uvedla Bujáková.

Tradičně bude Infotherma také největší přehlídkou tepelných čerpadel. Nabízet je bude 55 domácích i zahraničních firem, ale bude se jim věnovat i doprovodný program a poradenství. Na výstavě bude také téměř 30 firem s bojlery a zásobníky vody nebo 40 firem prezentujících nízkoenergetickou a pasivní výstavbu.

Nejvíce zahraničních vystavovatelů přijede ze Slovenska a Polska. "Polské firmy se budou prezentovat nejrůznějšími kotli, krby, klimatizačními jednotkami, radiátory, tepelnými čerpadly, podlahovým vytápěním a dalším sortimentem. Slovenské firmy se představí se slunečními kolektory, nízkoenergetickou a pasivní výstavbou," uvedl Kostelný. Další zahraniční vystavovatelé, například z Itálie, Slovinska a Rakouska, budou předvádět tepelná čerpadla nebo klimatizační jednotky.

Součástí výstavy budou konference, přednášky a semináře. Další informace najdou zájemci na internetových stránkách www.infotherma.cz.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí