zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

14.01.2015
Obecné
Krátce - různé

Těžba z břidlic může vést k zemětřesení
Metoda frakování při těžbě ropy nebo plynu může způsobit zemětřesení. Bylo tomu tak podle vědců i při otřesech v americkém státě Ohio v březnu 2014. Při frakování jsou pod vysokým tlakem vháněny chemikálie do vrtů kvůli vytváření puklin v horninách, z nichž je třeba dostat plyn nebo ropu.

Zakázky na likvidaci ostravských lagun zadá MF
Zadavatelem veřejných zakázek na likvidaci ropných lagun po bývalé chemičce Ostramo v Ostravě by mělo být namísto státního podniku Diamo ministerstvo financí (MF). Vyplývá to z materiálu z připomínkového řízení. Změnu zadavatele by měla zítra projednat vláda. Ropné laguny po bývalé chemičce Ostramo jsou jednou z největších ekologických zátěží v zemi. Vytěženo bylo už zhruba 200 000 tun kalů, ale ukázalo se, že v lagunách je dalších zhruba 90 000 tun.

Inekon Group dokončil jako první v Česku vývoj tramvaje na bateriový pohon

Inekon Group jako první v Česku dokončil vývoj tramvaje s bateriovým pohonem a je připraven na sériovou výrobu. Nová souprava byla úspěšně otestována přímo v provozu, na tratích DP Ostrava. První českou tramvaj nezávislou na trakčním vedení již koupilo americké město Seattle, které s Inekon Group uzavřelo smlouvu na dodání celkem sedmi těchto vozů v hodnotě téměř 30 mil. USD. Součástí kontraktu se je rovněž opce na pořízení dalších devatenácti tramvají s bateriovým pohonem.

Co dnes projedná vláda

1575/14 Informace o činnosti pracovní skupiny pro zajištění dalšího postupu, operativní a odborné rozhodování a koordinaci průzkumných, monitorovacích a sanačních prací v souvislosti s havarijní situací způsobenou sesuvem na dálnici D8 u Dobkoviček a o aktuálním stavu řešení

1583/14 Informace o přípravě Plavebního stupně Děčín a Plavebního stupně Přelouč II

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí