zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ostravané dluží za loňský rok na poplatcích za odpad 6 milionů Kč

28.01.2015
Odpady
Šlendryján
Urbánní ekologie
Ostravané dluží za loňský rok na poplatcích za odpad 6 milionů Kč

Nedoplatek obyvatel Ostravy za svoz a zpracování komunálního odpadu činí za rok 2014 zhruba šest milionů korun, což je přibližně stejně jako o rok dříve. Nenaplnily se tedy obavy, že nedoplatek výrazně vzroste, poté co město loni přestalo lidem rozesílat složenky s výzvou k zaplacení, a ti se tak o poplatky za odpad musí starat sami. Celkově už ale lidé dluží městu na poplatcích za odpad přibližně 134 milionů korun. Novinářům to dnes řekl primátor Tomáš Macura (ANO).

"V roce 2014 jsme vybrali na místním poplatku za komunální odpad 122,6 milionu korun. Příjmy z poplatku byly plněny na 95 procent plánované skutečnosti," uvedla mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská. Výpadek je podle ní způsoben především prohlubující se finanční krizí, složením obyvatelstva města a také špatnou platební morálkou.

"Samotná změna spočívající v tom, že lidé nedostali složenky, se na tom nijak zásadně neprojevila. Na druhé straně to neznamená, že bychom s tou situací byli spokojeni, neb výše těch pohledávek za komunální odpad už vlastně převýšila objem celoročního předpisu poplatku za sběr komunálního odpadu," řekl Macura.

Primátor řekl, že spolu s nezaplacenými pokutami za "botičky" a další agendu odboru dopravně-správních činností, které dohromady dělají zhruba 80 milionu korun, má město u svých obyvatel pohledávky za asi 214 milionů korun. Vedení města chce prověřit způsob vymáhání pohledávek a zjistit, zda je možnost výběr peněz pro městskou pokladnu zlepšit.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí