zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dotace na nové kotle v hradeckém kraji rozdělí do konce dubna

29.01.2015
Dotace
Vytápění, zateplení
Dotace na nové kotle v hradeckém kraji rozdělí do konce dubna

Peníze z dvacetimilionové dotace určené na výměnu starých neekologických kotlů v Královéhradeckém kraji by měly být rozdělené mezi žadatele do konce dubna. Loni v květnu podalo v kraji podalo žádost o dotaci 420 lidí. Hradecký kraj zvažuje, že výměnu nevyhovujících zdrojů vytápění podpoří i v letošním roce, o podobě podpory však dosud nebylo rozhodnuto. Novinářům to dnes řekl krajský radní Jan Tippner.

"K dnešnímu dni kraj vyplatil 68 žadatelům více než 3,5 milionu korun," uvedl Tippner. Přes dvě stovky žádostí o dotace vyřizuje hradecký kraj, stejný počet Státní fond životního prostředí. Kraj žádosti o dotace přijímal loni v květnu. První den přijímání žádostí se před úřadem tvořily velké fronty, několik desítek prvních zájemců čekalo na otevření podatelny přes noc. Následně byl příjem žádostí bez čekání. Výše podpory činí od 15.000 do 60.000 korun, podle druhu nově instalovaného kotle.

Podle Tippnera je případné další kolo udělování dotací na výměnu kotle v Královéhradeckém kraji zatím v jednání. Náměstek hejtmana Otakar Ruml dnes novinářům řekl, že o případných dotacích do této oblasti by Evropská komise měla rozhodnout do konce června. "Je předpoklad, že by do konce letošního roku mohly být první výzvy a lze očekávat velmi významnou podporu těchto dotací z evropských peněz," řekl Ruml.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí