zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Konference NGV 2015 již 18. února

05.02.2015
Doprava
Energie
Ekologická auta
Konference NGV 2015 již 18. února

Český plynárenský svaz Vás srdečně zve k účasti na již 8. ročník mezinárodní konference Perspektivy rozvoje a využití CNG a LNG v dopravě, která se uskuteční 18. února 2015 v Konferenčním centru CITY v Praze 4. Mezinárodní konference NGV 2015, která je největší konferencí o stlačeném (CNG) a zkapalněném (LNG) plynu v ČR, je pořádaná pod záštitou Ministerstva životního prostředí a vystoupí zde mnoho významných hostů.

Konferenci zahájí ministr životního prostředí Richard Brabec spolu s výkonným ředitelem Českého plynárenského svazu (ČPS) Janem Rumlem. Do ČR přijede vystoupit na konferenci ale i Lennart Pilskog, generální sekretář NGVA Europe - organizace, která sdružuje 151 společností a sdružení (ze 42 zemí) zabývajících se CNG a LNG. Významným hostem bude i Martin Jahn, prezident Sdružení automobilového průmyslu. O Národním akčním plánu čistá mobilita přijde účastníky na konferenci informovat náměstek ministra z Ministerstva průmyslu a obchodu Eduard Muřický.

Program této jednodenní konference se skládá ze třech přednáškových bloků. Na konferenci také vystoupí např. Jan Bezděkovský z odboru strategie ministerstva dopravy nebo Radim Šrám, mezinárodně uznávaný vědecký pracovník z Akademie věd, který se už 25 let věnuje vlivům znečištění ovzduší na zdravotní stav populace. Dalším hostem bude Jiří Šimek, místopředseda Rady ČPS a místopředseda představenstva E.ON Energie, která plánuje do roku 2018-19 postavit v ČR celkem 40 CNG stanic. Účastníky bude zcela jistě zajímat i nabídka CNG vozů značky ŠKODA, kterou představí Ondřej Všianský, fleet manager ŠKODA Auto a mnoho dalších zajímavých hostů. Celý program najdete zde: http://www.cgoa.cz/vzdelavani/pdfdoc/pozvanka265.pdf

,,Tato mezinárodní konference je největší konferencí o stlačeném a zkapalněném plynu v ČR. NGV 2015 pořádá Český plynárenský svaz již poosmé a každoročně se, s rostoucím zájem o tento druh perspektivního a levného paliva, zvyšuje i zájem o účast. Konferenci, která je určena jak pro odbornou, tak i širokou veřejnost si rozhodně nenechte ujít," říká Jan Ruml, výkonný ředitel Českého plynárenského svazu.

Zájemci o účast najdou přihlášku na http://www.cgoa.cz/vzdelavani/pdfdoc/prihlaska265.pdf nebo kontaktujte vzdelavani@cgoa.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí