zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V centru Prostějova možná budou podzemní kontejnery na odpad

06.02.2015
Odpady
Urbánní ekologie
V centru Prostějova možná budou podzemní kontejnery na odpad

Prostějovská radnice chce v centru města instalovat podzemní kontejnery na tříděný odpad, které by v památkové zóně a jejím sousedství nahradily sběrné nádoby rozmístěné na povrchu. Město připraví projekt a hodlá se ucházet o dotaci z evropských fondů, řekl dnes novinářům náměstek primátora Zdeněk Fišer (ČSSD). Náklady na vybudování podzemních kontejnerů zatím nebyly vyčísleny.

"Aby bylo možné podat žádost o dotaci a následně realizovat budování podzemních kontejnerových stanovišť na tříděný odpad v centru města, musíme zadat zpracování projektové dokumentace v předstihu před vyhlášením dotační výzvy," uvedl Fišer.

Radní proto tento týden na zpracování projektové dokumentace vyčlenili 50.000 korun a zároveň vytipovali tři lokality, kde by mohla být podzemní kontejnerová stanoviště umístěna. Obyvatelé Prostějova by v budoucnu mohli tříděný odpad vhazovat do podzemních kontejnerů na Žižkově náměstí, ve Školní ulici a na náměstí E. Husserla.

Podle platných předpisů už nelze instalovat sběrné nádoby v městské památkové rezervaci na veřejná prostranství, takže stále více měst buduje podzemní úložiště. Podzemní kontejnery mají větší kapacitu, přičemž nad úrovní ulice jsou jen vhazovací sloupky, které připomínají odpadkové koše. Systém vyprazdňování podzemních kontejnerů svozovým autem s hydraulickou rukou je stejný jako u nadzemních nádob.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí