zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha podepsala memorandum s povodím Vltavy kvůli stavbě čistírny

11.02.2015
Voda
Praha podepsala memorandum s povodím Vltavy kvůli stavbě čistírny

Pražští radní dnes schválili podpis memoranda s Povodím Vltavy kvůli dostavbě čistírny odpadních vod na Císařském ostrově. Praha zaplatí a provede úpravy v okolí čistírny na pozemcích patřících povodí. ČTK to zjistila z materiálu, který dnes schválili pražští radní. V okolí čistírny musí Praha vykácet zeleň a upravit hrazení trojského kanálu.

"Vzhledem k situaci, že tato opatření budou prováděna na pozemcích ve vlastnictví České republiky, se kterými má právo hospodařit Povodí Vltavy, bylo zpracováno memorandum," píše se v materiálu, který projednali radní.

Takzvaná nová vodní linka bude postavena v záplavovém území a stavba tak ovlivní při povodni výšku hladiny Vltavy. Praha proto musí společně s povodím změnit manipulační a provozní řád plavební komory mezi břehy Podbaby a Troje a vybudovat uzávěr horního plavebního kanálu Troja. Kanál bude vyčištěn a město nechá opravit jeho stěny. Začátek zkušebního provozu nové čistírny je plánován na prosinec 2017.

Nutné bude rovněž rekultivovat přilehlé břehy Císařského ostrova nad novou stavbou. Proveden bude dendrologický průzkum stromů, který určí, kolik zeleně a kde bude třeba pokácet. Praha nechá odvézt i skládku výkopového materiálu, která se tu nyní nachází.

Náklady na změnu režimu a provoz hrazení plavební komory bude platit Praha, s povodím podepíše smlouvu. Město zaplatí i úpravu břehu. Na kolik se celkové náklady vyšplhají, není zatím jasné, Praha musí například na rekultivaci zeleně vypsat otevřené výběrové řízení.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí