zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Národní síť Zdravých měst nabízí svým členům vzdělávací programy

13.02.2015
Urbánní ekologie
Národní síť Zdravých měst nabízí svým členům vzdělávací programy

Zástupci veřejné správy ve Zdravých městech, obcích a regionech mají možnost využít unikátních vzdělávacích programů, které se zaměřují na téma udržitelného rozvoje na místní úrovni. NSZM je akreditována Ministerstvem vnitra ČR jako vzdělávací instituce a svým členům nabízí dva akreditované vzdělávací programy. Účastníci těchto programů získávají po jejich absolvování certifikované osvědčení platné v územní veřejné správě České republiky.

Program ,,Místní Agenda 21 a Zdravé město WHO" probíhá formou pravidelného setkávání třikrát ročně na Školách Zdravých měst, jejichž účastníci mají možnost využít akce i k předávání zkušeností mezi jednotlivými městy, obcemi a regiony.

Program ,,Principy udržitelného rozvoje v návaznosti na strategické plánování a kvalitu života" probíhá jako jednorázový seminář přímo na konkrétním úřadě. Během semináře se účastníci dozvědí základní informace o problematice udržitelného rozvoje, kvality veřejné správy a strategického plánování a řízení, zejména s důrazem na problematiku místní Agendy 21 jako mezinárodně využívané metody kvality veřejné správy. Orientace a praktická implementace témat, na něž je program zaměřen je významná v neposlední řadě také pro úspěšné žádosti o finanční zdroje EU.

Seminář v rámci akreditovaného programu ,,Principy udržitelného rozvoje v návaznosti na strategické plánování a kvalitu života" se uskutečnil například na konci minulého roku na radnici městské části Praha 4, která je čerstvým členem NSZM. Semináře se zúčastnilo 51 posluchačů z řad zastupitelstva, vedoucích odborů a oddělení Úřadu městské části Praha 4

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí