zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

PODPORA TEN-T

25.02.2015
Vodní cesty
PODPORA TEN-T

Podpora prvnímu plavidlu (na sypký náklad) na LNG v Německu - Program TEN-T bude spolufinancovat více než 1,5 miliony eur konstrukci tohoto člunu poháněného zkapalněným zemním plynem (LNG). Ekologicky a ekonomicky zajímavé palivo má pomoci snížit znečišťování ovzduší.

Násypné čluny, přepravující písek bagrovaný v přístavech, nejčastěji používají konvenční palivo s většími emisemi, než připouštějí evropské předpisy pro budoucí námořní služby. Projekt je zaměřen na plavidlo používané v přístavech Bremerhaven a Brémy.

Projekt se týká technického designu nového člunu, zaručující získání povolení k provozu na vnitrozemských vodních cestách v oblastech přístavů a také na konstrukci a testování člunu ve skutečných podmínkách.

Očekává se, že akce bude mít násobný efekt s ohledem na vysokou poptávku po bagrování v písčitém Severním moři a vnitrozemských přístavech. Používání lodí na LNG by přispělo k omezení dopadu dopravy na životní prostředí. Dále závěry z projektu a jeho řešení budou moci být použity pro všechny typy lodí vnitrozemské plavby. Projekt má být dokončen letos v prosinci.

Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí