zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kašlat na zákon o ochraně ovzduší se nevyplácí

06.03.2015
Ovzduší
Kašlat na zákon o ochraně ovzduší se nevyplácí

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP), oddělení ochrany ovzduší oblastního inspektorátu v Ostravě uložila společnosti KRIJK Invest s.r.o. (se sídlem v Praze) pokutu ve výši 500 tisíc korun. Se společností nyní ČIŽP povede správní řízení ve věci zastavení provozu stacionárních zdrojů znečišťování ovzduší.

KRIJK Invest provozuje dva stacionární zdroje znečišťování ovzduší v areálu dřevařského závodu v Hlučíně (okres Opava). Provozovna byla předmětem opakovaných stížností občanů z přilehlé bytové zástavby na obtěžování spadem pilin a dřevného prachu. ,,Naši inspektoři chtěli po provozovateli vymáhat minimalizaci dopadů provozu technologie na životní prostředí podle zákona o ochraně ovzduší. Zjistili ale, že společnosti vůbec nebylo povolení k provozu vydáno. Je až neuvěřitelně drzé znečišťovat životní prostředí bez povolení, které má právě emise redukovat," řekl Erik Geuss, ředitel ČIŽP.

Inspektoři navíc zjistili, že stacionární zdroje jsou v této společnosti i nadále provozovány. KRIJK Invest s.r.o. nesplnila ani další povinnost danou zákonem o ochraně ovzduší - v roce 2014 neohlásila údaje souhrnné provozní evidence za rok 2013 prostřednictvím integrovaného systému ohlašovacích povinností.

ZDROJ:ČIŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí