zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dovoz biocidního přípravku

09.03.2015
Chemické látky
Dovoz biocidního přípravku

Jaký je postup povolení přípravku veterinárního repelentu (typ příprav.19) v ČR a kde je možné v ČR získat testy účinnosti tohoto veterinárního přípravku?

Máme zájem dovést biocidní přípravek pro zemědělské použití - insekticid
( Výrobce je mimo EU, má ale v EU výhradního zástupce, takže naše firma bude
v pozici následného uživatele). Jaký je postup povolení přípravku
veterinárního repelentu (typ příprav.19) v ČR a kde je možné v ČR získat
testy účinnosti tohoto veterinárního přípravku?

Pokud se jedná o veterinární repelent je potřeba nejprve zjistit, zda je to skutečně biocid, zda se nejedná o veterinátrní přípravek spadající do působnosti jiné legislativy. V případě biocidu:

Pokud účinná látka biocidního přípravku není dosud látkou schválenou (uvedenou na seznamu na stránkách ECHA pro předpokládaný typ přípravku) stačí biocidní přípravek oznámit na ministerstvo zdravotnictví do biocidní části CHES (databáze provozovaná na portálu ministerstva) ( k tomu potřebujete mimo jiné protokol o účinnosti)

Pokud je ve Vašem přípravku účinná látka již schválená je na v seznamu na stránkách ECHA uvedeno "datum zařazení". To je nejzašší datum, kdy musí být pro přípravek podána žádost o povolení.

K povolení potřebujete kromě protokolu o účinnosti, předložit příslušnou požadovanou dokumentaci k přípravku. (Problematika je složitější a přesahuje rámec odpovědi na dotaz)

Od září letošního roku (2015) musíte mít rovněž ověřeno, že ve Vašem dodavatelském řetězci je schválený výrobce účinné látky. Podle článku 95 nařízení o biocidech. Každý výrobce účinné látky musí být zapsán na seznamu podle článku 95.

Test účinnosti biocidního přípravku je možné získat od výrobce tohoto přípravku nebo si ho nechat udělat.

Autor: Ing. Hana Krejsová,

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí