zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kolik nás stojí černé skládky v Brně?

12.03.2015
Odpady
Urbánní ekologie
Kolik nás stojí černé skládky v Brně?

 Vykukové, jež se nelegálně zbavují odpadu na účet nás všech nás jako občany stojí obrovské peníze. Zde malý příklad z Brna.

Podle podkladů z důvěryhodných zdrojů bylo za posledních pět let jenom Magistrátem města Brna likvidováno celkem 103 nelegálních skládek větších jak 5m3 na nichž bylo uloženo cca 1400 tun odpadů. Město Brno na jejich odstranění vynaložilo celkovou částku bližící se 5 milionům korun. Když si uvědomíme, že větší MČ vydá na likvidaci nelegálních skládek tak průměrně okolo 250.000 - 300.000 Kč ročně, další nemalé částky vydávají městem řízené organizace, tak dospějeme za posledních pět let ke skutečně astronomickým sumám, jež jsou vynakládány z našich kapes na likvidaci činnosti několika vykuků a dokonce se dá říci někdy i kriminálních živlů. Kolik by se dalo za takové peníze pořídit jiných užitečnějších věci je zcela jasné!!

Nebuďte lhostejní!! Neváhejte neprodleně ohlásit jakékoliv podezření na linku Městské policie 156. K rychlému potlačení počínajících skládek a informování příslušného úřadu lze využít i přímo v terénu občanský systém pro hlášení skládek, poruch mobiliáře apod. ZmapujTo (http://www.zmapujto.cz/) jež je možno si zdarma instalovat do chytrého mobilu či do PC. Jedná se i o vaše peníze a upravené okolí!

Pokud chcete pomoci s úklidem skládek ve vašem okolí, není nic jednoduššího, než se účastnit dobrovolnické akce "Ukliďme Česko", jež proběhne v dubnu t.r. Více na:http://www.uklidmecesko.cz/ a facebooku akce.

ZDROJ: Enviweb

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí