zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Další plzeňské trolejbusy zamíří na Sardínii

18.03.2015
Doprava
Urbánní ekologie
Další plzeňské trolejbusy zamíří na Sardínii

Společnost Škoda Electric je velmi aktivní v evropském projektu ZeEUS. Jedná se o projekt, který se věnuje využití elektromobility v oblasti veřejné dopravy. Plzeňská Škodovka spolu s firmou Solaris dodá ještě v letošním roce dva trolejbusy s pomocným bateriovým pohonem do metropole italského ostrova Sardinie Cagliari.

,,Místní dopravní podnik si objednal dva dvanáctimetrové nízkopodlažní trolejbusy s pomocným bezemisním bateriovým pohonem, aby mohly obsloužit i část trati bez trolejového vedení. Vozidla budou jezdit na lince, která spojuje město s pobřežím. V Cagliari v současnosti slouží devět tramvají Elektra ze Škody Transportation a šestnáct trolejbusů ze Škody Electric. Místní dopravní podnik dosáhl obnovy více než poloviny svého vozového parku," říkáobchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch.

O místo v projektu ZeEUS, který zastřešuje testování ekologických vozidel v rámci reálného provozu ve vybraných evropských městech, se ucházelo celkem 41 evropských měst. Volba padla na Barcelonu, Londýn, Stockholm, Glasgow, Münster, Bonn, Cagliari a také Plzeň, kde v rámci projektu jezdí také škodovácké elektrobusy. Projektu se účastní přes 40 partnerských organizací z okruhu provozovatelů MHD, výrobců a dodavatelů energie, výzkumných organizací či univerzit a samozřejmě výrobců technologií spojených s elektromobilitou po celé Evropě.

,,V podstatě se jedná o detailní otestování reálného provozu elektrobusů případně obdobných vozidel jako jsou hybridbusy a trolejbusy s pomocným bateriovým pohonem. S tím je rovněž spojen sběr provozních dat a klíčových parametrů. Na základě jejich vyhodnocení budou doporučena řešení v oblasti elektromobility pro veřejnou dopravu. Důležitým cílem je stanovit další strategii pro podporu Evropské unie v této oblasti," dodává Pavel Kuch.

Další informace:

Michal Tobrman
Škoda Transportation
731 462 730
michal.tobrman@skoda.cz

ZDROJ:Škoda Transportation

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí