zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha 8: Úklid Okrouhlíku za pomocí dobrovolníků

20.03.2015
Odpady
Praha 8:  Úklid Okrouhlíku za pomocí dobrovolníků

Úklid Okrouhlíku za pomoci dobrovolníků

  • Přírodní památka Okrouhlík už by neměla být vyhledávaným místem bezdomovců.
  • 28. března bude park za pomoci příznivců geocachingu uklizen.
  • MČ vyzývá občany, aby se do úklidu na dobrovolnické bázi zapojili.


Odbor životního prostředí a speciálních projektů řešil problematickou situaci v lokalitě přírodní památky Okrouhlík. Nedaleký park byl vyhledávaný bezdomovci, kteří v něm přebývali a park znečišťovali. Žádný z pozemků, kterých se tato problematika týkala, bohužel není ve vlastnictví ani ve správě MČ Praha 8. Z tohoto důvodu jsou možnosti zásahu městskou částí omezené. Přesto provedli referenti oddělení správy městské zeleně MČ Praha 8 spolu s kolegy z oddělení státní správy dne 5. února 2015 místní šetření ve spolupráci s hlídkou MP hl. m. Prahy.

Na pozemku mezi PP Okrouhlík a ulicí Nad Okrouhlíkem byly potvrzeny již dříve zjištěné nepovolené skládky odpadu. V dalším postupu byl odbor městské zeleně a odpadového hospodářství MHMP upozorněn zaměstnanci městské části Praha 8 na výskyt stanu na jím spravovaném pozemku a požádán o jeho odklizení. Ve věci pozemku s černými skládkami je situace komplikována, v současné době městská část čeká na vyjádření právního odboru.

,,Děláme vše proto, aby území přírodní památky Okrouhlík bylo opět místem pro příjemnou procházku, kde se lidé budou cítit bezpečně a budou si moci užívat přírody. Již jsme zaznamenali pozitivní ohlasy občanů na proaktivní přístup referentů odboru životního prostředí, určitě takto budeme postupovat i nadále," říká radní za životní prostředí Anna Kroutil.

,,Lokalita přírodní památky bude uklizena s podporou příznivců geocachingu. Doufáme, že se podaří zapojit i veřejnost," dodává radní.

Rádi bychom tímto vyzvali občany, kteří mají zájem s úklidem pomoci, aby dne 28. 3. 2015 přišli mezi 9 a 11 hodin, kdy bude úklid probíhat.

Fotografie z místního šetření na Okrouhlíku Fotografie z místního šetření na Okrouhlíku Fotografie z místního šetření na Okrouhlíku

P:S: Takový úklid by bohužel potřebovalo daleko více lokalit na Praze 8, zejména pak v Horní Libni.

ZDROJ: www.praha8.cz, upraveno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí