zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nová ekologičtější vozidla v SAKO Brno.

30.03.2015
Odpady
Ekologická auta
Nová ekologičtější vozidla v SAKO Brno.

Naše společnost pořídila v rámci modernizace svého vozového parku sedm nových vozidel značky Mercedes-Benz, která splňují nejpřísnější normy a požadavky na šetrnost k životnímu prostředí i bezpečnost provozu.

Do vozového parku nově přibude třístranný sklápěč, jejž využije divize Spalovna k odvozu škváry. Zbylých šest vozů nalezne uplatnění na středisku svozu velkoobjemových kontejnerů divize Svoz. Všechny jsou dvounápravové, mají automatizovanou převodovku a splňují podmínky pro přepravu nebezpečných odpadů (ADR).

Dva valníky se začnou používat pro rozvážení nových odpadových nádob a k výměně za poškozené a také pro odvoz televizorů, monitorů či dalších vyřazených elektrozařízení z 37 brněnských sběrných středisek odpadů. Čtyři hákové nosiče budou využívány na dopravu velkoobjemových kontejnerů. Dva z nich mají nosnost 10 tun a zbylé 6 tun.

,,Všechny nové vozy již splňují požadavky emisní normy Euro 6, jsou tak maximálně hospodárné a současně šetrné vůči životnímu prostředí," uvedl Ing. Jiří Kratochvil, ředitel společnosti SAKO Brno. Firma podle Jiřího Kratochvila klade důraz na to, aby vozidla pohybující se v ulicích města byla bezpečná, s nízkými emisemi a hlučností. Současně proběhla optimalizace svozových tras, tak aby vozidla jezdila efektivně a respektovala provoz ve městě.

Naše společnost poskytuje komplexní služby v oblasti odpadového hospodářství pro města, obce, obchodní společnosti, živnostníky a občany. Disponujeme moderním vozovým parkem se 30 specializovanými vozidly, která se starají o svoz komunálního a tříděného odpadu. Všechny vozy určené pro svoz odpadu mají nástavby s lineárním stlačováním, které pojmou až 22 m3. Na území města Brna zajišťujeme svoz z téměř 55 tisíc sběrných nádob na směsný komunální odpad a přes 4 tisíce nádob určených k odkládání separovaného odpadu. Foto na:http://www.sako.cz/novinka/cz/515/modernizujeme-vozovy-park/

ZDROJ:www.sako.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí