zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

30.03.2015
Obecné
Krátce - různé

Unie opět stojí o plynovod z Turkmenistánu
Evropská unie chce oživit projekt plynovodu z Turkmenistánu do Evropy (TransCaspian) a zapojit do něj evropské energetické firmy. Agentuře Reuters to řekl diplomat EU v Turkmenistánu Denis Daniilidis. Tento středoasijský stát se podle něj v příštích měsících chystá navštívit eurokomisař pro energetickou unii Maroš Šefčovič a obnovit rozhovory o pozastavených plánech na výstavbu plynovodu.

Na Šumavě jsou opět vlci
Ekologové mají první důkaz výskytu divokého vlka na Šumavě po více než 140 letech. Dospělého dobře stavěného jedince, asi samce, vyfotili pomocí fotopasti na pravém břehu Lipna nedaleko obce Loučovice.

Maďarsko se s Euratomem dohodlo o palivu pro Paks

Maďarsko dosáhlo dohody se zásobovací agenturou pro Euratom (ESA) týkající se plánovaných ruských dodávek jaderného paliva pro svou elektrárnu v Paksi. Informoval o tom vedoucí kanceláře maďarského premiéra János Lázár, který jednal v Bruselu s eurokomisařem pro energetiku a ochranu klimatu Miguelem Ariasem Caňetem. Dohodu prý brzy schválí i Evropská komise.

Od 1. dubna opět startuje program Nová zelená úsporám.
Pokračování dotačního programu na podporu úsporných opatření v rodinných domech a nově i v bytových domech v Praze, Nová zelená úsporám, bude spuštěno 1. dubna.
MŽP a Státní fond životního prostředí ČR otevřou výzvu pro rodinné domy a zároveň od letošního roku nově i pro bytové domy. Příjem žádostí začne 15. května, aby se žadatelé měli možnost seznámit s novými podmínkami a připravit projekty. Ministr Richard Brabec, náměstek Jan Kříž a ředitel Státního fondu životního prostředí ČR Petr Valdman společně na tiskové konferenci představí letošní novinky a změny v programu. Mimo jiné například i širší okruh opatření, na něž bude možné žádat podporu, kratší lhůty vyřízení žádostí a zcela nové podmínky pro úsporná opatření v bytových domech v Praze.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí