zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha 8: Geocatcheři vyslyšeli signál MAYDAY vysílaný chráněným Okrouhlíkem

02.04.2015
Odpady
Chráněná území
Praha 8: Geocatcheři vyslyšeli signál MAYDAY vysílaný chráněným Okrouhlíkem

Na chráněném území Okrouhlík to po dvou letech od poslední úklidové akce vypadá, jako by se tu neuklízelo nikdy. To zjistili lidé, kteří se tu v sobotu účastnili dobrovolné úklidové akce. ,,Mezi odpady kralovaly pytle s běžným domovním odpadem," kroutí nevěřícně hlavou hlavní organizátor Otto Šleger.

Přes 120 dobrovolníků v sobotu uklidilo chráněné území Okrouhlík na Praze 8. Spotřebovali 600 igelitových pytlů, 120 párů pracovních rukavic a nasazení lidí, kterým není lhostejná příroda. Za necelou hodinu se skoro naplnil 5tunový kontejner an odpadky. Uklízení přírody přitahovalo překvapené kolemjdoucí.

600 igelitových pytlů, 120 párů pracovních rukavic a nasazení. Přes 120 dobrovolníků v sobotu dopoledne uklidilo chráněné území Okrouhlík na Praze 8.
Dobrovolné uklízení přírody přitahovalo překvapené pohledy kolemjdoucích. ,,Lidé, kteří tu byli venčit psi, se divili, co je to tady za zjevení,

,,Lidé, kteří tu byli venčit psi, se divili, co je to tady za zjevení," říká organizátor celé akce Otto Šleger. ,,Někteří si mysleli, že jde o nucené práce. Jedna paní se mě ptala, kolik toho musejí ti lidé odpracovat," směje se.

Na chráněném území v parku dobrovolníci našli také 25 použitých jehel narkomanů. Na první úklidové akci v Okrouhlíku před dvěma lety jehly nenašly, zato tehdy dobrovolníci odklidili mnoho doupat bezdomovců. Nyní likvidovali pouze jeden bezdomovecký stan.

Akce Okrouhlík volá MAYDAY se poprvé zúčastnili kromě hráčů celosvětové hry Geocaching, kteří tvoří dobrovolnické jádro, také místní obyvatelé a kroužek JUDO Club.

Byla to 9. akce (po lokalitách Bohnické údolí, Čimický haj, Ďáblický háj, Zámky a Okrouhlík) během pětileté spolupráce hráčů Geocachingu s radnicí Prahy 8, bez jejíž podpory (pracovní rukavice, igelitové pytle, kontejner) by se tyto akce nemohly uskutečnit.

Zdroj:http://www.lidovky.cz/, upraveno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí