zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brno - Líšeň: Sběrný dvůr pro živnostníky a podnikatele

08.04.2015
Odpady
Brno - Líšeň: Sběrný dvůr pro živnostníky a podnikatele

Živnostníci a podnikatelé nemají už pár let z legislativně-hygienicko-účetních důvodů možnost vozit v Brně některé své odpady do sběrných středisek, jež jsou nyní určeny pouze pro občany města Brna. Musí tedy buď využít možnosti nabídky komerční autorizované firmy, jež se jim o jejich odpady postará a nebo mohou využít služeb komerční společnosti ASTV a jejího specializovaného sběrného dvora pro živnostníky a podnikatele v Líšni. Tento dvůr poskytuje své služby úspěšně již několik let a ochránil město od nejedné černé skládky se živnostenským odpadem. Doufejme, že takový sběrný dvůr nezůstane jediným v Brně a v blízké budoucnosti přibudou další. Brno to potřebuje jako sůl.

Společnost ASTV, s.r.o. vznikla v roce 2006 jako společný podnik .A.S.A. International Environmental Services GmbH a společnosti SAKO Brno, a.s.

Sběrný dvůr odpadů fy ASTV-Líšeňská

Sběrný dvůr odpadů (SDO) je speciální zařízení, ve kterém mohou živnostníci i podnikatelé odevzdat ke zneškodnění odpady, které nepatří do popelnic , např. staré léky, monočlánky, akumulátorové baterie, zářivky, olejové filtry, oleje, pneumatiky, ředidla, použité elektrozařízení, velkoobjemový odpad a také druhotné suroviny (papír, plasty, sklo). Pro každý druh odpadů je zde speciální sběrná nádoba.

Provozní doba sběrného dvora

Po - So 07:00 - 17:00
Ne 08:00 - 14:00

ASTV, s.r.o.


ZDROJ: www.fcc-group.eu, Enviweb

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí