zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

USA prý hodlají snížit emise o 28 procent do roku 2025

05.04.2015
Klimatické změny
USA prý hodlají snížit emise o 28 procent do roku 2025

Spojené státy hodlají slíbit, že sníží emise skleníkových plynů v zemi o 28 procent do roku 2025. Jedná se o jejich příspěvek k připravované mezinárodní dohodě, která by se měla podepsat v prosinci v Paříži. Uvedla to agentura AP, podle které to dnes oficiálně oznámí Bílý dům.

V únoru 2005 vstoupila v platnost první podobná dohoda, Kjótský protokol o snížení emisí skleníkových plynů ve světě, který podle OSN ale svého cíle nedosáhl. USA ho podepsaly, ale odmítly jej ratifikovat s tím, že by poškodil jejich hospodářství, a protože se k závazku snižování emisí nepřipojila Čína. Právě Washington a Peking jsou přitom největšími znečišťovateli ovzduší na světě.

Obama v roce 2013 v rámci příprav nové dohody řekl, že Spojené státy musejí mít národní plán na snížení znečištění oxidy uhlíku, připravit zemi na dopady klimatických změn a postavit se do čela celosvětového boje proti nim. Zaměřil se přitom na boj za omezení emisí oxidu uhličitého z elektráren, které v roce 2013 představovaly zhruba 40 procent celkového objemu emisí oxidu uhličitého v USA.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí