zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V USA bojují proti nepořádným majitelům psů pomocí testů DNA

12.04.2015
Urbánní ekologie
V USA bojují proti nepořádným majitelům psů pomocí testů DNA

Stále více správců domů a bytů v USA bojuje proti nepořádným majitelům psů pomocí testů DNA. Exkrementy, které domácí mazlíčci zanechají v okolí svých bydlišť po venčení, dokážou pomocí speciálních testovacích sad přiřadit ke konkrétnímu zvířeti. Jeho páníčka pak čeká pokuta, napsala agentura AP.

"Výkaly byly uvnitř výtahu, na chodbách potažených koberci, dokonce na střeše," uvedla Erin Atkinsonová, správkyně bytového domu ve městě Everett ve státě Washington na severozápadě USA. Od února loňského roku se proto součástí nájmu stal i poplatek, za něž Atkinsonová pořizuje sadu na testování zvířecí DNA.

Poté, co na základě testů správa domu udělila několik pokut, se situace údajně výrazně zlepšila. "Jednu osobu jsme pokutovali pětkrát během jednoho týdne. Znamenalo to zaplatit více než 500 dolarů (asi 12.500 Kč)," uvedla Atkinsonová. Teď už dotyčný majitel po svém psovi prý uklízí.

Výrobce testovacích balíčků, firma BioPet Vet z Knoxvillu ve státě Tenessee, má údajně nejvíce zákazníků ve velkých městech jako je Miami, Dallas či Los Angeles. Například v Seattlu žije podle AP o polovinu více psů než dětí. Testování přitom není úplně levná záležitost. Jedna analýza vyjde podle AP v přepočtu na téměř 1500 korun.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí