zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V pytlích zmizelo přes půl tuny odpadků, strážníci našli i zbrojní průkaz a jehly

19.04.2015
Odpady
Ekologické vzdělání a výchova
V pytlích zmizelo přes půl tuny odpadků, strážníci našli i zbrojní průkaz a jehly

Nejrůznější předměty prošly rukama strážníků během sobotního dopoledního úklidu při letošní celostátní dobrovolnické akci Ukliďme Česko

Třicítka zaměstnanců městské policie ve svém volném čase naplnila okolo 80 pytlů nalezenými obaly od potravin, polystyrenem, autosoučástkami, skleněnými i plastovými lahvemi či kartony a plechovkami. Za zhruba tři a půl hodiny uklidili strážníci více než půl tuny odpadu.

V okolí radiály v Hradecké ulici zlikvidovali i několik černých skládek, na kterých se povalovaly televizory a monitory, koberce, pneumatiky, součásti palubních desek i kovové traverzy. Objevili také několik použitých injekčních stříkaček, které uložili do boxu na infekční odpad. Mezi nejpřekvapivější nálezy patří zbrojní průkaz, jejž jeden ze strážníků našel odhozený v křoví.

Jen na padesátimetrovém úseku za Tauferovými kolejemi se povalovalo smetí, jímž strážníci naplnili přes deset pytlů. Vedle těchto pytlů nachystali pro pracovníky svozu i obrazovky, tyče a kabely nalezené na tomtéž místě.

mp brno

Hned několikrát zažili dobrovolníci situaci, kdy úklid na svěřeném úseku dokončili, a než se stihli stejnou cestou vrátit zpět, řidiči projíždějících aut na ni znovu naházeli odpadky.

"Veřejnost k udržování čistoty nabádáme denně. Káráme za odhazování nedopalků, obalů od jídla i pití nebo za nelegální výlepy a sprejerství. Je správné, abychom při podobných příležitostech dokázali jít příkladem a prokázali, že na pořádku v Brně nám záleží i v soukromém životě," podotkl k účasti městské policie například vedoucí revíru Střed Radek Hála.

Dobrovolnou aktivitu strážníků podpořil i ředitel Městské policie Brno. "Lidem ve svém sloganu říkáme, že jsme jejich policie. Abychom dané tvrzení naplňovali ve všech aspektech, musíme být i společensky odpovědnou institucí. Proto nakupujeme ekologická vozidla na stlačený zemní plyn, proto podporujeme dětské domovy a různé neziskové organizace, a ze stejného důvodu se chceme zapojit do akce, která nadchla a motivovala k úklidu stovky lidí," uvedl ještě před akcí Bohumil Šimek.

Pozn. redakce:

Z reportu organizátora:

pytle s odpady a některé objemné odpady (pneumatiky, elektrospotřebiče, kufry, železný šrot atp.)
sebrané pracovníky Městské policie Brno v rámci celostátní akce "Ukliďme Česko" podél Hradecké radiály a ul.Purkyňova jsou shromážděny v následujících lokalitách:


1. Král.Pole - Kontejnerové stání při ul. Pod kaštany, za Tauferovými kolejemi, nedaleko křižovatky Hradecká ul. - ulice Tererova.
Cca 16 pytlů + volně ložený odpad (kufry, vařič)
2. Žabovřesky - Kruhový objezd na křížení Hradecké radiály - Pod kaštany s ulicí v prodloužení Dobrovského - 3 pytle, železný šrot
3. Král.Pole - Ve svahu u výjezdu z ČSPHM OMV na ul. Skácelova/Královopolská směrem na Hradeckou radiálu - 7 pytlů
- ve druhém směru při silnici Hradecká, kousek před křižovatkou - 7 + 3 pytle, pneumatiky
4. Král.Pole - Hradecká radiála - pod mostem na Palackého z Král.Pole na Řečkovice, před stavbou opravy mostu směrem
na Řečkovice, 3 pytle, u výjezdu z ČSPHM AGIP u Hradecké směrem do města 3 pytle
5. Král.Pole - Ulice Purkyňova - v železnými tyčemi oploceném areálu "zahrádek" a "sportoviště" naproti cca bývalé TESLE a TM, za
sport. halou Vodova směrem k ul. Purkyňova, 10 pytlů, dvoukolák, kočárek, hadice, koberce
6. Řečkovice - Ivanovice - Při ul. Maříkova, zast. MHD nedaleko kruhového objezdu u Globusu ve směru do Řečkovic - 7 pytlů, 1 TV
- při ul. Řečkovická zhruba naproti výjezdu z Bauhausu a v údolíčku vedle ulice - 7 pytlů, 2 umývadla, 1 TV

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí