zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bulhary postavily za 2,5 milionu korun nový sběrný dvůr

22.04.2015
Odpady
Urbánní ekologie
Bulhary postavily za 2,5 milionu korun nový sběrný dvůr

Lépe třídit odpad budou lidé v Bulharech na Břeclavsku, kde otevřeli nový sběrný dvůr za 2,5 milionu korun. Velkou část nákladů na vybudování uhradila dotace ze Státního fondu životního prostředí (SFŽP), sdělil ČTK starosta Bulhar Jiří Osička (SNK).

Lidé v Bulharech dosud třídili odpad pouze do nádob na plast, papír a sklo, které v obci mají. "Velkoobjemový kontejner byl u nás dvakrát do roka a železo sbírali hasiči," uvedl Osička.

Nový sběrný dvůr má lidem umožnit odpad třídit účinněji a zbavit se i objemného materiálu. Dotace z fondu životního prostředí činila skoro 1,7 milionu korun. "Dvůr stojí na ploše 350 metrů čtverečních naproti obecního úřadu. Stavba začala loni v říjnu. Otevřeli jsme ho nyní," doplnil Osička.

Otevírací doba je každou středu od 15:00 do 18:00 a každou sudou sobotu od 09:00 do 11:00. "Jeho kapacita je 102 tun odpadu za rok," vyčíslil Osička.

Bulhary mají zhruba 800 obyvatel. Jsou vinařskou obcí, ale do povědomí veřejnosti se zapsaly především po loňských sesuvech půdy, kvůli kterým hrozilo utržení svahu s více než desítkou rodinných domů. Obec svah dává do pořádku díky penězům z Evropské unie a dotacím od Jihomoravského kraje. Práce vyjdou na desítky milionů korun.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí