zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Za nepotřebný spotřebič volňásek do zoo

24.04.2015
Ekologická dovolená, cestování
Zpětný odběr
Za nepotřebný spotřebič volňásek do zoo

S vysloužilci do ZOO! Tak zní název akce liberecké zoo, při které mohou návštěvnícizískat zvýhodněné vstupné a pro své ratolesti vstup zcelazdarma. Přinesete-li v sobotu25. dubna do zoologické zahrady Liberec vysloužilý elektrospotřebič, volňásek v hodnotě dětské vstupenky či sleva pro dospělého budou vaše.

Každý, kdo tento den přinese do ZOO vysloužilý elektrospotřebič, obdrží dětskou vstupenku v hodnotě 70 Kč zdarma nebo dospělý obdrží slevu na vstupném v hodnotě dětské vstupenky.Liberecká zoo tuto akci připravila ve spolupráci s kolektivním systémem ELEKTROWIN, který se zabývá sběrem a recyklací elektroodpadu.

U stánku ELEKTROWINubudou mít děti i dospělí možnost se dozvědět, jak správně zacházet s vysloužilým elektrozařízením, aby neohrožovalo životní prostředí.

,,I když už si Češi zvykli recyklovat, je stále potřeba jak malým, tak dospělým návštěvníkům připomínat, že vysloužilé elektrospotřebiče nepatří do směsného odpadu.Za deset let svého působení jsme už vybudovali po celé České republice síť čítající přes 12 000 míst zpětného odběru," vysvětluje ředitelka zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN Táňa Pokorná.

,,Co se týká akce S vysloužilci do zoo, je Elektrowin naším dlouhodobým partnerem. Máme zájem našim příznivcům a návštěvníkům předávat poselství jak správně se chovat k příroděv mnoha různých formách a podobách.Zpětný odběr a recyklace starých spotřebičů je jen jedním z dílků této mozaiky," sděluje mluvčí zoo Liberec Jan Kubánek.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí