zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sedmá generace 2/2015: Geoinženýrství

03.05.2015
Obecné
Sedmá generace 2/2015: Geoinženýrství

V novém čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky:

Co je to geoinženýrství? Je Země nekonečně odolná, nebo nadmíru křehká? Co chtějí neo-environmentalisté? Kde narazíme na sněženky a bobry? Jak si udržet zahrádku po celý rok? Oč jde ve sporu o limity těžby? Proč bychom si měli střihnout půst? V čem spočívá pomalá žurnalistika? Kam zmizelo globální oteplování? Proč kouření škodí Zemi? Čím inspiruje Josef Vavroušek? Čeho mají v Berlíně dost? Jak by mohla vypadat Ústava Země? Jak jsou na tom ptáci? Z čeho pramení environmentální zlo?

V hlavním tématu čísla přibližujeme fenomén geoinženýrství, které se snaží čelit environmentálním výzvám technologickými řešeními. Všímáme si jeho dlouhé tradice, souvislosti s neo-environmentalisty a Kateřina Rezková v tomto kontextu přibližuje několik zajímavých knih o Zemi. Na návštěvu se vydáváme do CHKO Poodří a protestujícího Berlína, připomínáme 20. výročí úmrtí Josefa Vavrouška, hovoříme s ornitologem Karlem Hudcem a členem polské zvířecko-právní organizace Otevřete Klece Pawlem Rawickim. Dále představujeme komunitní energetiku, pomalou žurnalistiku, návrh Ústavy Země, takzvanou klimatickou přestávku, negativa tabákového průmyslu, pozitiva půstu, pěstování microgreens či přírodního stavitelství. V recenzích jsme si pak posvítili na filmové dokumenty Cowspiracy a ThuleTuvalu. Samozřejmě nechybí ani pravidelné rubriky Terrapie, Librarium, Před 7.G a Občanský kalendář.

Seznam všech článků čísla najdete tady. Tištěná verze Sedmé generace je k dostání na jednom z prodejních míst, e-verze pak na Publero.com, Floowie.com nebo Rajknih.cz. Informace o předplatném 7.G najdete tady.

Jarní rozlet i rozkvět vám přeje

redakce 7.G

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí