zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veřejná konzultace k návrhu na omezení methanolu

06.05.2015
Chemické látky
Veřejná konzultace k návrhu na omezení methanolu

ECHA zahájila veřejnou konzultaci k návrhu na omezení methanolu a dále k návrhu stanoviska Výboru SEAC k návrhu na omezení anorganických amonných solí (zveřejněno ECHA 18. 3. 2015).

Polsko předložilo návrh na omezení methanolu (CAS 67--56--1), který nesmí být uveden na trh k prodeji široké veřejnosti jako složka kapalin pro mytí čelního skla nebo přísada do denaturovaného lihu v koncentraci rovné nebo vyšší než 3% hmotnostní.

Navrhované omezení by mělo zabránit otravám po požití tekutin obsahujících methanol ve vysokých koncentracích. Je známo, že mnozí jednotlivci, kteří pravidelně požívají alkohol, konzumují tyto produkty vzhledem k jejich nižším cenám jako náhradu za ethanol. Požití metanolu může způsobit trvalou slepotu i smrt.

Veřejná konzultace k návrhu na omezení methanolu potrvá do18. září 2015. Připomínky jsou vítány do 18. května 2015, protože pomohou při počátečních jednáních o návrhu ve výborech.

ECHA současně zahájila veřejnou konzultaci k návrhu stanoviska Výboru pro socioekonomickou analýzu (SEAC) k návrhu Francie na omezení anorganických amonných solí v celulózových izolačních materiálech. Lhůta pro podání připomínek je 18. května 2015. SEAC tyto připomínky zohlední ve svém závěrečném stanovisku a v červnu 2015 předloží ECHA stanoviska výborů RAC a SEAC Evropské komisi.

Komentáře k oběma návrhům mohou zainteresované subjekty předkládat v anglickém jazyce formou elektronického formuláře v tabulce na internetových stránkách ECHA, kde jsou uvedeny další podrobnější informace.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí