zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Problematika ohlašování polétavého prachu (PM10)

11.05.2015
Ovzduší
Zdraví
Problematika ohlašování polétavého prachu (PM10)

Upozornění na změnu výpočtu podílu velikostní frakce PM10, která byla uvedena v rámci metodického pokynu odboru ochrany ovzduší pro vypracování rozptylových studií..

V souvislosti s ohlašováním polétavého prachu (PM10) si Vás dovolujeme upozornit na změnu výpočtu podílu velikostní frakce PM10, která byla uvedena v rámci metodického pokynu odboru ochrany ovzduší pro vypracování rozptylových studií podle § 32 odst. 1 písm. e) zákona č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, ve znění pozdějších předpisů. Předmětný metodický pokyn je z roku 2013. Problematika výpočtu podílu velikostní frakce PM10 je konkrétně uvedena v příloze č. 2 k tomuto metodickému pokynu. Zmíněný metodický pokyn je k dispozici na stránkách Ministerstva životního prostředí zde.

V rámci ohlašování do IRZ považujeme za velmi důležité, aby zaslané údaje byly, v rámci možností, vzájemně porovnatelné, čemuž nenapomáhá vykazování množství znečišťujících látek v souladu s neaktuálním nebo neplatným předpisem. Žádáme tímto ohlašovatele, aby se při sledování, evidenci a ohlašování do IRZ řídili aktuálními a platnými předpisy, aby bylo možné považovat ohlašované údaje do IRZ za přesné a kvalitní.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí