zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dokládání biocidních vlastností

11.05.2015
Chemické látky
Dokládání biocidních vlastností


Dotaz:
Jestliže použiji do plastové fólie biocidní přípravek a jehož výsledkem bude ošetřený předmět, budu mít povinnost prokázat jeho biocidní vlastnosti? Např. doložit biocidní vlastnosti dle normy ISO 846, metody B?

Odpověď:


Tak jak byla blíže popsána funkce biocidního přípravku v předmětu nebude nutné dokládat jeho biocidní účinnost ve vlastním předmětu (předmět sám nemá biocidní účinnost), doložena musí být biocidní účinnost ošetřujícího přípravku, tj. dokládá se při oznámen í biocidu na ministerstvo zdravotnictví.

Z pohledu nařízení 258/2012 se doposud o ošetřený předmět nejedná, protože účinná látka v ošetřujícím přípravku nepatří zatím mezi látky schválené.

Článek 58, odst. 2 nařízení

Ošetřený předmět je uveden na trh pouze tehdy, pokud všechny účinné látky obsažené v biocidních přípravcích, kterými byl ošetřen nebo které obsahuje, jsou uvedeny na seznamu sestaveném podle čl. 9 odst. 2 pro příslušný typ přípravku a použití, nebo jsou uvedeny v příloze I, a jsou splněny veškeré určené podmínky nebo omezení.

Až bude účinná látka schválená, bude nutné vzít do úvahy podmínky schválení a další požadavky v článku 58 nařízení 258/2012 a určit, zda bude nutné vybavit Váš ošetřený předmět informacemi v souladu s nařízením, popřípadě vývoj, který kolem ošetřených předmětů v rámci nařízení stále probíhá.

Autor: Ing. Hana Krejsová

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
SW CASEC
5
9. 2017
5.9.2017 - Seminář, školení
Mladá Boleslav
INISOFT s.r.o.
12
9. 2017
12.9.2017 - Seminář, školení
Praha, ČVÚT
INISOFT s.r.o.
12
9. 2017
12.9.2017 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí