zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Muž se pokusil vyjet autem na Sněžku, skončil v Obřím dole

09.05.2015
Chráněná území
Šlendryján
Muž se pokusil vyjet autem na Sněžku, skončil v Obřím dole

Čtyřiadvacetiletý mladík se v neděli dopoledne rozhodl vyjet autem po turistické značce Obřím dolem na vrchol Sněžky. Po kamenité stezce se mu podařilo dojet zhruba sto metrů za důl Kovárna, kde mimo cestu uvízl a musel přivolat záchranáře. ČTK to dnes řekla mluvčí trutnovské policie Šárka Pižlová.

"Mladík uvedl, že si chtěl udělat pár fotografií na Sněžce a vydal se tam Obřím dolem, kde však uvízl, a s vyproštěním vozu mu museli pomoci hasiči," řekla Pižlová. Mladík podle policie neřídil pod vlivem alkoholu.

Hasiči automobil vytáhli zpět na cestu za pomoci kladky a pomohli řidiči při couvání zpět k dolu Kovárna. "Na několika místech bylo nutné odhodit záď automobilu do správného směru, aby vozidlo neskončilo opět mimo chodník. Od Kovárny už pak vozidlo bezpečně sjelo ke kapličce na místní komunikaci," řekl serveru Novinky.cz starosta sboru dobrovolných hasičů z Pece pod Sněžkou Vladimír Jiřička.

Kuriózním případem se zabývá Správa Krkonošského národního parku. Její mluvčí Radek Drahný řekl, že muži hrozí ve správním řízení pokuta ve výši až desítek tisíc korun. "To jeho rozhodnutí vyjet na Sněžku autem považujeme za naprostý nesmysl," řekl Drahný.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí